Üdvözöllek, Vendég
    Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.    Elfelejtett jelszó
    Go to bottomOldal: 12345678...570
    Wildhorse 2023/08/23 20:53 (57088)
    átmentem magyar IP-re és onnan bejön
    Wildhorse 2023/08/23 20:51 (57087)
    gegee írta:
    Na, nekem már be se jön ez a carrefour uae honlap.
    Lehet, hogy full kamu (csemu) volt az egész?



    Ez valami új dolog. Én is svéd IP cím mögül jövök (vissza) és nekem sem jön be. Úgy tűnik lekorlátozták
    gegee 2023/08/22 03:43 (57086)
    Na, nekem már be se jön ez a carrefour uae honlap.
    Lehet, hogy full kamu (csemu) volt az egész?
    gegee 2023/08/21 03:03 (57085)
    Nem lehet, hogy csak rálóg néha a szőnyeg, és azért nem jön vissza?

    Bocs, csak vicc volt.
    gegee 2023/08/21 02:49 (57084)
    " ebben például hűteni kell a vizet. 46 fok van napközben, tegnap a víz 33 fokos volt"
    b@zki, de kemény...

    Na, nekem még a 33 fokosban is felforrna az agyvizem...
    gegee 2023/08/21 02:46 (57083)
    Na de pár száz forintért, 1-2-3 aed-ért?
    Hát az nem lehet nem ráfizetés.
    Kinek éri ez meg?
    Nem nagyon vagyok oda az arabokért (és akkor még kegyetlenül óvatosan fogalmaztam...), amit itt, errefelé csinálnak az eléggé kiborító, pluszban lassan átveszik az ország irányítását.Szóval elutazni jó eséllyel nem fogok, de a netes vásárlásra rápróbálok, még ha egy valós összeg jön ki a csomagküldésre, mondjuk 5-10e forintnyi pénz, akkor is megérősnek tűnik.
    Ja, és nem feltétlen Appléra, csak épp ezek jöttek fel elsőnek.
    Ááá, majd kiderül.
    gegee 2023/08/21 02:41 (57082)
    totalcar.hu/belsoseg/2023/08/20/erre-nem-szamitottam/
    Bakancsos Volver a Tottakár flottájában, nocsak.
    Kutyabörtön is van a hátuljában.
    És angol versenyautó-zöldben, az egyik lexebb kocsiszín!
    És most nem a remízre gondolok.
    .
    Amíg otthon voltunk, pont meglehetett volna az utolsó előtti Parkoló Parádé, de végül nem jutottam el, egyék okok miatt.
    Talán majd máskor, de valszeg Volver nélkül, mert nem egyhamar megyünk haza megint kocsival.
    inrock 2023/08/20 10:08 (57081)
    Halló Kollégák,

    cserélték az alkatrészt. Utána kicsit könnyebb lett nyomni a kuplungot, de előtte sem volt vészes, nekem fel sem tűnt, hogy rossz lenne.
    Veresg 2023/08/19 14:02 (57080)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    esetleg kuplung munkahenger. Nálam ez előző V40-nél volt hibás, mondhatni típushiba.

    Csere után megszűnt a hiba vagy módosítottak valamit az új alkatrészen ha azt mondod ez típus hoba ???
    inrock 2023/08/19 09:54 (57079)
    Halló Kollégák,

    esetleg kuplung munkahenger. Nálam ez előző V40-nél volt hibás, mondhatni típushiba.
    Veresg 2023/08/18 20:10 (57078)
    inrock írta:
    Természetesen Versegnek akartam válaszolni.

    Egyenlőre még nem szeretném rögtön szervízbe vinni mert kezdődő a tünet. Azért is kérdezem hogy bárkinek volt e már hasonló tünet.
    Veresg 2023/08/18 20:07 (57077)
    Hydraulikus a kuplung. Olajszintet néztem de az a minimum és a max között van.
    inrock 2023/08/18 16:16 (57076)
    Természetesen Versegnek akartam válaszolni.
    inrock 2023/08/18 16:16 (57075)
    Halló Kollégák,

    nem tudom, de én biztosan gyorsan vinném a szervizbe.
    monohisztor 2023/08/18 12:37 (57074)
    Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a bowden kopása, kiszőrösödése szokott ilyen jelenséget okozni. Persze nem tudom, hogy az autódban egyáltalán ilyen-e a kuplung...
    Veresg 2023/08/17 18:16 (57073)
    Sziasztok ! Olyan kérdésem lenne,az mitől lehet hogy a kuplung benyomásakor beragad a kuplung fél állásba és miután rálépek még egyszer akkor vissza feljön a normál pozíciójába? Mert gondoltam én már kuplungpedál visszanyomó rugóra is. A páciens egyébként egy Volvo V40 D3 2015.
    Előre is köszönöm a választ!
    Wildhorse 2023/08/16 21:08 (57072)
    gegee írta:
    Hehh, kábulat.

    Köszönöm, a linket is megsasolom majd.
    Jöhet még ilyesmi info, ha van még benned.
    Időjárás, utak, csajok , stb.


    15 perc alatt bent vagyok a melóhelyen: The Gardens -> Internet City
    Az út 80%-a autópálya és tényleg lehet 120-140-el döngetni (100-120 a max, de 20km/h plusz belefér). Cserébe 500m-ként traffipax szóval a tempomat hasznos.

    Időjárás remek: meg kell szokni a hideget, mert az ember a nap nagyrészét hidegben tölti. Akkor van meleg, mikor az épületből kilépsz és beszállsz a kocsiba.

    Csajok: vegyes. Az egész ország egy össznépi olvasztótengely.
    Wildhorse 2023/08/16 21:05 (57071)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    illetve mit lehet ott kikapcsolódásként csinálni? Olvastam egyszer egy pár napos kiruccanás történetét, azt írta a srác, hogy van egy szállodában egy bődületesen nagy valami (pl akvárium), és van egy másik szállodában még nagyobb ugyanez.
    Az óváros (most munkásnegyed) lehet érdekes, de ott nem volt ideje szétnézni.
    Aztán a városon kívül nincs semmi. Csinált egy fényképet egy magas épület tetejéről, hogy házak, házak, házak, snitt, sivatag a végtelenségig.



    Sivatagnak is megvan a maga varázsa. Van látnivaló bőven: múzemok, bevásárló központokban a mindenféle érdekességek (akváriumok, sípálya stb.).
    Ahogy említetted ott az óváros is. Megvan a maga varázsa. Expo terület.... vagy simán felülsz a felszíni metróra és oda-vissza 1.200Ft-ért végignézed a várost.

    Nagyon sok tengerpart van, de ezek csak október-május között élvezetesek. Nyáron túl meleg és a homok is forró. Az épületünkhöz tartozik egy nagy medence - ebben például hűteni kell a vizet. 46 fok van napközben, tegnap a víz 33 fokos volt

    1-2 hetet simán el lehetlébecolni a városban. Ha bérelsz autót, akkor országon belül sok helyre lehet menni: hegyekbe(!), állatkertekbe, bob pályákra stb. Sok jó dolog van itt. És nem drága
    Wildhorse 2023/08/16 21:00 (57070)
    gegee írta:
    Néhány AED-ért vannak apple ipadok, notebookok, hogyafütykösbe'?? Pár száz forintért?
    Más cuccok meg sokkal drágábban, nem értem.
    Küldenek Európába is ilyen árakon holmikat?
    Ennyiért engem is érdekelne.

    Itt a link, printscreen.
    imgur.com/a/JM2bJ9Y



    Sokan járnak ide vásárolni. Ha sokat vásárolsz (értelmesen), akkor egy Wizz jegy árát is simán megspórolod és még jól is érezted magad.

    Apple termékek nagyságrendekkel olcsóbbak és néha még 10%-os kedvezményeket is meg lehet csípni.
    Apple karóra - kábé 100.000Ft az árkülönbség (Wizz repjegy oda-vissza bőrönd nélkül kábé ennyibe kerül)
    www.amazon.ae/gp/product/B0BDJ3VRCY/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

    istyle.hu/watch/apple-watch-ultra.html#q=&idx=PROD_hu_hu_products_availability_desc&p=0&hFR%5Bcategories.level0%5D%5B0%5D=Watch%20%2F%2F%2F%20Apple%20Watch%20Ultra&nR%5Bvisibility_catalog%5D%5B%3D%5D%5B0%5D=1
    gegee 2023/08/16 18:37 (57069)
    Néhány AED-ért vannak apple ipadok, notebookok, hogyafütykösbe'?? Pár száz forintért?
    Más cuccok meg sokkal drágábban, nem értem.
    Küldenek Európába is ilyen árakon holmikat?
    Ennyiért engem is érdekelne.

    Itt a link, printscreen.
    imgur.com/a/JM2bJ9Y
    inrock 2023/08/15 21:44 (57068)
    Halló Kollégák,

    illetve mit lehet ott kikapcsolódásként csinálni? Olvastam egyszer egy pár napos kiruccanás történetét, azt írta a srác, hogy van egy szállodában egy bődületesen nagy valami (pl akvárium), és van egy másik szállodában még nagyobb ugyanez.
    Az óváros (most munkásnegyed) lehet érdekes, de ott nem volt ideje szétnézni.
    Aztán a városon kívül nincs semmi. Csinált egy fényképet egy magas épület tetejéről, hogy házak, házak, házak, snitt, sivatag a végtelenségig.
    gegee 2023/08/14 14:10 (57067)
    Hehh, kábulat.

    Köszönöm, a linket is megsasolom majd.
    Jöhet még ilyesmi info, ha van még benned.
    Időjárás, utak, csajok , stb.
    Wildhorse 2023/08/04 11:00 (57066)
    gegee írta:
    Dubajban olcsó árak vannak?
    Vagy hogy kell ezt érteni?
    A sok világcég az egyébként is q drága piperkőc szarait (mondjuk egy Luiz Vuitton táska), szerintem inkább felsrófolja dupla árra, hiszen az őslakos abroszfejűeknek semmi sem számít pénzügyileg, nekik a 9 is páros, akármennyit kifizetnek, nem?
    Az ilyen-olyan turisták meg valszeg csak nézelődnek a boltokban.Vagy nem így van?


    A luxusdolgok mindenütt drágák. De az ember nem megy itt sem napi szinten feleslegesen pénzt költeni, ha itt él.
    Érdemes körbenézni a www.carrefouruae.com/mafuae/en/ honlapon. A váltószám az egyszerűség kedvéért 100, azaz 1 AED 100 Ft. Ha megnézed az árakat, akkor olcsóbbak, mint a magyar boltokban. Annyi megjegyzés, hogy ne az ausztrál szőllővel kezd, hanem általános dolgokkal, olyan dolgokat nézz, amiket amúgy otthon is megveszel otthon. Minden márka jelen van itt is. Elég szembetűnő az árkülönbség.

    98-as benzin 310 Ft körül van per littyó, kocsiszerzviz árak kábé annyiba kerülnek mint otthon. Az autómosás 5500Ft körül van minden olyan benzinkúton ahol van kézi autómosó állomás: kézzel és nagynyomásúval lemossák, majd a következő állomáson kézzel szárazra törlik, kiporszívózzák belül a kocsit és a belső felületeket is leápolják a megfelelő kemikáliával. Ha külön kéred, akkor a felnit is felpolírozzák aprópénzért.

    Étteremben a marina parton 4 fővel 30e Ft-ból megúsztunk egy családi ebédet. Bőséges volt.

    A lakhatás drága egyedül, de azt meg a cég fizeti, szóval nincs jelentőssége.

    A fizetések között pedig nagy a szórás: egy biztonsági őr, vagy házhoz szállító keres kábé 250-300e Ft-ot. Egy felsővezető simán hazavisz 5-8M Ft-ot per hó (bónusz nélkül), de a határ a csillagos ég. Az IT fizetések kábé ugyanolyanok mint MO-on, azaz elég jól meg vannak fizetve a szakemberek, csak amit otthon bruttóban látsz a papíron, azt hazaviszed az emirátusokban nettóban, merthogy nincs semmilyen adó.
    gabo73 2023/08/02 10:21 (57065)
    Köszönöm Kedves Inrock elvtárs.Azért megnéztem volna pár évvel ezelőtt is,hogy mit megmondott volna, amikor egy lefosott zsiguli is aranyat ért.Ozst örülhetett ha beletehette a seggét.Nekem nem akarnak hozni egy kibeszélős ótót,azt mondanék róla amit csak akarnának,páváskodnék én is ezerrel.Otthon meg örül húsz deka parizernek.
    inrock 2023/08/01 21:49 (57064)
    Halló Kollégák,

    hát látod, ő ilyen "megmondóember".
    Azzal lett népszerű(?), hogy elvakult e-autós volt. Aztán kapott egy Teslát, és az elvakultság a Teslára fókuszálódott. Aztán egyszer csak észhez tért, és lett belőle egy "általános" e-autós tartalomgyártó.
    gabo73 2023/07/31 14:26 (57063)
    Az én drága jó istenem lássa bűnös lelkemet,most hogy végiggörgettem a videjót még egyszer,megvilágosodtam! De akkor se nem tudom ki ez a háanrás Valami melegjogi képpiselő?Úságíró?Tatiszta?Celep?Maricsvalkuszzámbógaspártenya?Nem nézek én ilyen videjókat,mert csak elcsapnám a kis hasamat.Meg hát a nyálazót sem hordom magammal.
    inrock 2023/07/31 11:53 (57062)
    Halló Kollégák,

    ne mondd, hogy nem tudod ki a lenti videóban beszélő csóka...
    gabo73 2023/07/31 10:14 (57061)
    Vát iz dö f@sz az a handrás?Én is láttam hogy a szomszédba még ették is A csajok viszont
    inrock 2023/07/29 17:51 (57060)
    Handrásnak tetszik.
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=NsU0wiJlsVc
    inrock 2023/07/29 12:25 (57059)
    Amúgy Amerika és Kína a célpiac, ne mi proli Európa.
    inrock 2023/07/29 10:59 (57058)
    Halló Kollégák,

    nem tetszenek kívülről. Az EX90 eleje is milyen már... nézzétek meg az aktuális Corollát.

    Ami viszont kiakasztó:
    "A váltókart a kormány mögött kell keresnünk jobb oldalt, emiatt viszont bal oldalra került az ablaktörlőkar. Ezt egy darabig biztosan szokni kell majd."
    Ezt minek átalakítgatni?
    Illetve a fészen olvastam egy hozzászólást a központi kijelzővel kapcsolatban, aszonta a fickó, hogy mittoménmilyen szemüvege van, és így oldalra pillogatni elég kényelmetlen neki, és nem biztonságos. Elég nagy fail a Volvótól.
    gegee 2023/07/28 22:05 (57057)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=9sXf_gDJjmM&t=1s

    .
    Ezek után felesleges bezárni bármilyen autót, csak az nem viszi el, aki nem akarja.
    Ha ezek a figurák mexerezhették a tudást és az eszközöket, akkor bárki meg tudja szerezni szintén.
    Régi igazság az, hogy a zár, lakat csak azoktól a becsületes emberektől védi meg a lakást, autót, akik akkor se lopnák el, törnének be, ha semmi sem védené az értéket...
    gegee 2023/07/28 21:09 (57056)
    totalcar.hu/magazin/gumipor/2023/07/26/mikor-a-svedek-beletoltak-az-autod-az-oceanba/
    Azért ez így kicsit nehéz elhinni.
    Lehet, volt pár ilyen elszigetelt eset, de a svédek azért eléggé környezetvédők voltak már akkoriban is.A bűnöző matrózok meg lehettek simán egyéb nációjuak is és azokból bármit ki lehet nézni nyilván.
    gegee 2023/07/28 21:02 (57055)
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2023/07/28/garanciaidon-tul-kezdi-zabalni-az-olajat-a-motor---csak-a-vevonek-problema-ez-/
    .
    Eljutottunk oda, hogy már nem csak a használt, hanem az új autók is a lutri kategóriát képviselik.
    Kicsit emészthetőbb lenne ez a trend, ha az új autóknak az ára is eldobós kategória lennne (max 1-2 millió ft per darab).Ehhez képest meg lassacskán megvalósul az "ingatlant beszámítok" jelmondat az az autógyáraknál.Hogy rohadjon meg az összes ilyen szarhalmot előállító rabló népség.
    gegee 2023/07/28 20:36 (57054)
    totalcar.hu/tesztek/2023/07/28/volvo-ex90-ex30-bemutato/

    Bazzegh, ezek a beteg árak már a svédeket is gondolkodásra késztetik.Az, hogy Magyarországon egyértelműen a lehetetlen kategória egy ilyen gép az átlagnak, az vitán felüli.
    De a svédeknél nem is olyan régen a 200-300-400-700 as sorozat simán a hétköznapi ember szintje volt újonnan vásárolva is, viszont a mai új Volverek max a koronában is milliomosokéi lesznek csak, az is hétszentség.
    30-40-50 millió forint (1-1,5 millió korona) helyett ezért vesznek kint is egyre többen Skodát, meg Volslágent.És tartják meg akár 15-20 évig is, ha még működik.
    A Volvo maga alatt vágja vajon a fát?
    Tudnak majd akkora hasznot realizálni egyetlen túlárazott villanydömperen, mint mondjuk 8-10 átlagautón régebben?
    Érdekes lesz, ha majd kiderül a valóság.
    inrock 2023/07/27 15:58 (57053)
    Halló Kollégák,

    hülye volvós
    Csak egy energiaital (meg jó kis büntetés)? Normálatlan.
    gegee 2023/07/27 12:59 (57052)
    Az állattya.
    Bár a Bean is kiült annó a kis fosh Mini tetejére és úgy vezetett...

    Na, pont ezért nem jöttünk ideúton a polákokon keresztül, mert egyre több ilyen videó jött nekem szembe a vezetési kultúrájukról...
    Inkább kicsit kerültünk a német-osztrák vonalon, egész más az emberek szocializációja arrafelé.Vajon miért, ugye...
    gabo73 2023/07/27 09:00 (57051)
    gegee 2023/07/16 02:09 (57050)
    index.hu/kulfold/2023/07/08/zold-index-eghajlat-klimavaltozas-kornyezetvedelem-globalis-felmelegedes-el-nino/
    .
    Tengelyig ér a sz@r a Volvernak, szegény Eshatvan, vagy micsoda.
    Ez a másik, a rohadt kánikula, nincsenek már rája szavak, elfogytak.

    Odakint két nap alatt sincs 40 fok, összeadva.Mondjuk az se nyár, ez is kétségtelen.
    gegee 2023/07/16 02:03 (57049)
    Dubajban olcsó árak vannak?
    Vagy hogy kell ezt érteni?
    A sok világcég az egyébként is q drága piperkőc szarait (mondjuk egy Luiz Vuitton táska), szerintem inkább felsrófolja dupla árra, hiszen az őslakos abroszfejűeknek semmi sem számít pénzügyileg, nekik a 9 is páros, akármennyit kifizetnek, nem?
    Az ilyen-olyan turisták meg valszeg csak nézelődnek a boltokban.Vagy nem így van?
    gegee 2023/07/16 01:58 (57048)
    "milyen pro vagy a témában..."
    Haha!
    Nem szoktam kib@szni általában senkivel, ezek vagy saját, vagy haveri tapasztalatok, hogy mi tud igazán büdös lenni.
    Haver faterjának a kocsijában (még suhancok voltunk, nem volt még saját kocsink) egyszer kifolyt a tej, nyáron a 40 fokban, beleitta magát a kárpitba.
    Valami irgalmatlan szaga volt utána hónapokig az egész kocsijukban.
    A káposzta, uborka szintén valami ilyesmi történet volt, egy életre megtanultam, szerencsére más kárán.
    Az ammóniás ablakpucolótól meg szinte okádok, valszeg nem csak én.

    Ja, közben hazaértünk otthonról swe-hun irányban, sajnos nincs suntrömi, nem kaptam, kiürültek a webshopok.
    Az utak valami botrány idehaza, én már ettől teljesen elszoktam.De a német autópályák is az őrület határát súrolják.
    Nem minőségben, hanem a permanens dugók végett.
    Stauland, avagy satuland, apszolút jogos a gúnynév.Az utolsó valahányszáz km-t inkább sima autóutakon tettük meg.
    Wildhorse 2023/07/13 08:27 (57047)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    amit vásárolsz abba sincs beépítve adó (áfa)?
    Ennyire bődületesen jól megy nekik az olajbiznisz?


    5% az ÁFA itt. Dubaj évek óta a turistákból és a beáramló cégekből él. Az olajbevétel 5-10% csupán.

    Amíg tudják tartani az olcsó árakat. Értsd: megéri felülni a repülőre, bevásárolni (ruha, cipő, óra, ékszer stb.), hazamenni addig itt jönnek mennek a népek.

    Applet termékek 30-40%-al olcsóbbak MO-hoz képest. Ha csak emiatt jössz, már egy Wizz jegy árát ki tudod termelni. Plusz kicsi tengerpart, mászkálás és kicsit pihentél is.
    inrock 2023/07/12 11:13 (57046)
    Halló Kollégák,

    amit vásárolsz abba sincs beépítve adó (áfa)?
    Ennyire bődületesen jól megy nekik az olajbiznisz?
    Wildhorse 2023/07/10 01:50 (57045)
    gabo73 írta:
    Hö?Azért már lassan mindenhol jobb az élet mint a nagy MÓN.Mennék én is,csak tudom hogy hiányozna ez a lefingott ország.(város)Nem is érezném magam jól ha az én fizumból nekem nem csak a töredéke jutna.A meleget-ket meg kapásból nem bírnám elviselni még klímával sem.Az a szomorú hogy a boldogulásért el kell menni.Gumit égetni még a homokon is lehet,igaz hordóba,mint harlemben.Itt lassan oda lyukadunk ki úgyis. Talán még mosogatni felvennének akárhová.

    Itt nincs adó. Megkapod azt a zsét amit MO-on kapsz (bruttóban) és élsz, mint Marci Hevesen
    Wildhorse 2023/07/10 01:48 (57044)
    gegee írta:
    Gyááá, Paci úr, üdv.
    És a víz mennyibe kerül a magyar árhoz képest?Úgy tudom, ott meg az a drága.
    A klíma miatt valszeg megvesznék pár nap alatt, max ha medencében lehet aludni, akkor bírnám ki.

    A Camaro az bravúros lehet, csak hogyan égetsz ott gumit a homokban?



    A palackos víz automatából drágább (viszont olcsóbb, mint MO-on ), de amúgy nem drágább, ha boltban veszed. 300Ft körül van a 98-as benga. Az olcsóbbakat nem tudom, mert a kámáró csak 98-ast kaphat

    Közlekedés: normál utakon megyek (házból kiérve 2 sávos út, majd 6 sávos autópálya, majd ismét 2-3sávos utak). Nincs itt semmi homok
    Persze volt már olyan külvárosi út ahol a homok hömpölygött az úton, de nem zavaró a vezetés szempontjából, olyan, mint a normál homok.


    Amint lesz időm gépelgetek majd, viszont sok különbség nincs - kivéve, hogy az Emirátus olcsóbb -. Most éppen MO-on vagyok és döbbenet mennyi gaz nő ki az utak mentén. Kicsit olyan elhanyagoltnak tűnik az ország.
    gabo73 2023/07/06 19:18 (57043)
    Hótthalálos komolyan gondoltam.Már vagy két hete tojást rothasztok.Kaptam fünf liter döglevet is,a vakond leköltözött tőle a kert végére.Csak nem akartam a számból segget csinyáni no.Hát az biztos hogy még "frissen"is lemennék a térképről is a szagától.Ez se piskóta a csontlé.Meglessz a hatása ennek is,csak ki kell várjam a szeretet osztás idejét.Már egy pár fecskendőnyit kiadagoltam.Hiába na,a nagy szívem
    inrock 2023/07/06 16:06 (57042)
    Halló Kollégák,

    milyen pro vagy a témában...
    gegee 2023/07/06 15:15 (57041)
    Káposztalé helyett még jobb a kovászos uborka leve.Illetve mehet bele ammónia-tartalmú házi vegyszerekből is, sütő és egyéb tisztítószer, stb.Még melléje esetleg ízlés szerint egy kis gázolajat javasolnék.
    Mind olyan dolgok, amik otthon felgyülemlenek, vagy megmaradnak (pl kieszed az üvegből a kovászos uborkát), stb, tehát ingyen vannak.
    gegee 2023/07/06 15:07 (57040)
    jav: biszabáshoz -> kiszabáshoz ->kib@száshoz !!
    gegee 2023/07/06 15:01 (57039)
    Viszont, ha csak mással való biszabáshoz kell, akkor lehet ilyesmit otthon házilag, ingyen is csinálni.Összeöntesz tejet, káposztalevet, ecetet, stb q-ra romlékony dolgokat egy dunsztos üvegbe, lezárod, és kiteszed a 40 fokba érlelni 1 7re, ahol sokat süti a nap.Ha sűrűség is kell, beleáztatsz szar penészes kenyeret vagy bármit, ami beszívja.És készen is van.Ezért felesleges bármit utaztatni több ezer km-ről...
    gegee 2023/07/06 14:55 (57038)
    Ez most komoly, hogy "ajándékba" kéne?
    Arra meg jó a romlott is, bár ez már alapból is biohazard-kategória.
    Akkor nem számít a hőfok, tudom vinni simán...
    gabo73 2023/07/04 19:14 (57037)
    Megmondom őszintén nekem nem megenni kellene.Ajándékba szánnám pár kedves ismerősömnek,beöntve a pollenszűrőn,ajtó alatt,szellőzőbe.Mindegy,csak érezzék a megható szeretetemet! De így nem jut el hozzám sajnos
    gabo73 2023/07/04 19:11 (57036)
    Hö?Azért már lassan mindenhol jobb az élet mint a nagy MÓN.Mennék én is,csak tudom hogy hiányozna ez a lefingott ország.(város)Nem is érezném magam jól ha az én fizumból nekem nem csak a töredéke jutna.A meleget-ket meg kapásból nem bírnám elviselni még klímával sem.Az a szomorú hogy a boldogulásért el kell menni.Gumit égetni még a homokon is lehet,igaz hordóba,mint harlemben.Itt lassan oda lyukadunk ki úgyis. Talán még mosogatni felvennének akárhová.
    gegee 2023/07/04 13:58 (57035)
    Wildhorse írta:
    gegee írta:
    Apropó, jut eszembe, ilyen Volver-találkozó szerűség van még, szokott lenni?Most már nincsen covid, és hasonlovak, vajon idén lesz ilyesmi?Parkoló Parádén?

    Igen. Vannak lelkes kollégák akik szoktak szervezni találkozókat.
    Dani és egy Facebook érából jövő tulaj szoktak szervezni találkozókat egymástól függetlenül. Országos Volvo Találkozót nem folytatja senki .....vagy nem akarják használni a nevet és folytatni a sorszámot. Fene tudja.

    Covid óta sokat változtak a dolgok és a gazdaság sem úgy halad, hogy mindenki szórni tudná a pénzt találkozókra (szervező és látogató oldalról sem).

    .
    Aham, értem, köszönöm.Akkor majd igyexem figyelni, aztán megyek, ha mégis van valami lokális lehetőség.Vagy esetleg parkoló parádéra, ha lesz majd pont akkor.
    gegee 2023/07/04 13:52 (57034)
    Gyááá, Paci úr, üdv.
    És a víz mennyibe kerül a magyar árhoz képest?Úgy tudom, ott meg az a drága.
    A klíma miatt valszeg megvesznék pár nap alatt, max ha medencében lehet aludni, akkor bírnám ki.

    A Camaro az bravúros lehet, csak hogyan égetsz ott gumit a homokban?
    gegee 2023/07/04 13:48 (57033)
    Normál, felszíni légköri nyomáson nem szabad neki robbannia.
    A repülőn ugye fent töredéke van a kinti nyomásnak a páncélon belülihez képest, ott azért lehet gond.
    Közben utánaolvastam, és azt írják, hogy ezt a nyalánkságot még nyitatlan állapotban is hűteni kellene, mert úgy lesz az "igazi" fogyasztáskor.Viszont én meg nem hüttőkamionnal járok, szóval a kocsiban a cirka két nap alatt garantáltan melegebb lesz, mint az ajánlott 4-6 fok.Azt meg tudom tenni, hogy előtte hűtőben tartom (persze 25 darabnál már ez is kérdésessé válik...) és utána ilyen hűtőtáskában, jégakku mellett viszem haza, de ez nem tart ki 2 napig.
    A magyarországi célhoz jutás meg valahogy csak megoldódik, mi valahonnan Cseszlovákia (így!) felől fogunk az országra rontani, Pesten biztos keresztül megyünk, Kecskeméten is sokat leszünk, közte is tudunk találkozni, vagy valakinek beadni, aki errefelé lakik.
    Postázni, hát nem tudom, a magyar postára egy gemkapcsot sem bíznék igazából.
    Ami még bebökhet, hogy ez a suri szezonkaja, és augusztus környékén jön a friss a termelőktől a boltokba.Vagyis elképzelhető, hogy a tavalyi adagból nincs már sok a webshopokban sem, vagy akár az is, hogy semennyi.Pár napja még volt, azt mutatta, de hát ugye minden lehetséges.Ezt is gondolja át mindenki pár nap alatt, mert még meg kell rendelnem és még ide is kel érjen hozzánk, még indulás előtt.
    Wildhorse 2023/07/03 20:36 (57032)
    gabo73 írta:
    Akiknek begyött a zélet.Gyertek csak haza MO-ra,itt van ám igazi lukszusz.Villásreggeli, tejjes ellátás.És nem is az irigység beszél belőlem. Féláron majd honvágy elleni kapszulát is lehet majd venni?Skoda RS,háomcáz lóerős kavaró?Na én innen is leléptem,köszönöm a boldog perceket.


    hö?
    Wildhorse 2023/07/03 19:52 (57031)
    inrock írta:
    Gondolom ott az autók is olcsóbbak.
    Camaro... tudsz élni



    Viszonyítás kérdése . A japánból, USA-ból és egyéb helyekről hozott kocsik tényleg olcsóak. Cserébe simán eldurranhat bennük bármi a hőségben. A GCC piacra gyártott autók viszont árban vannak. Pont a magyar ÁFA-nyi összeggel olcsóbbak. Szóval nincs nagy varázslat.
    Cserébe ha megkockáztatod mégis az import autót, akkor a biztosítás is drágább és nehezebb is eladni a kocsit (ezért is olcsóbbak). Ha mákod van a klíma kibírja és a napsütésben nem olvad le a műszerfal, vagy bármilyen külső műanyag elem

    A Camaro.....hát jah. Mustang volt tervben, de végül ezt dobta a gép
    gabo73 2023/07/03 14:02 (57030)
    Akiknek begyött a zélet.Gyertek csak haza MO-ra,itt van ám igazi lukszusz.Villásreggeli, tejjes ellátás.És nem is az irigység beszél belőlem. Féláron majd honvágy elleni kapszulát is lehet majd venni?Skoda RS,háomcáz lóerős kavaró?Na én innen is leléptem,köszönöm a boldog perceket.
    inrock 2023/07/03 13:29 (57029)
    Gondolom ott az autók is olcsóbbak.
    Camaro... tudsz élni
    Wildhorse 2023/07/02 17:58 (57028)
    Véletlenül kétszer írtam a "mindent lehet kapni".

    Tényleg mindent lehet kapni a világ minden tájáról és nem drágább.
    Amit otthon márkákat megszokott az ember az itt is van.
    Disznóhús és pia is van. A választék hihetetlen nagy. Bár magyar piák nincsenek, de a világ egyéb más pontjairól jövő kínálat brutális...... (és olcósbb mint MO-on...)
    Wildhorse 2023/07/02 17:54 (57027)
    inrock írta:
    Ejha, Dubaj! Oszt milyen ott az élet? Meg az időjárás?

    Milyen az élet? Minőségibb. Magyarorszgához képest mindent kapni, hatalmas kínálat van és mindent lehet kapni, amit MO-on, csak éppen 30-40%-al olcsóbban.
    Benzin is kábé harmadannyi és mindemellett mindenki nyugodt. Nincsenek felesleges adók, senki nem él politikai ködfelhőben - itt a lakosság 80%-a bevándorló.
    Ez egy "nagyon szeretem" hely.


    Nem folytattam a hagyományt és nem Volvo-t vettem, hanem egy Chevrolet Camaro-t. 300+ LE, hátsókerekes és megy mint állat

    Időjárás elég kemény: már reggel mikor beülök a kocsiba 34 fok felett van, de mindenhol megy a klíma: lakás, kocsi, iroda, bevásárlóközpontok stb. Szóval sokat nem érezni belőle. Tengerpart ilyenkor szkippelős, mert 34 fokos a víz - ilyenkor az épülethez tartozó medencében van értelme csobbanni - ugyanis annak hűtik a vizét
    gabo73 2023/07/01 10:18 (57026)
    Hát igen,Dubaj.Szívesen elmennék egy hetes szot nyaralásra anyósommal.Lehet el is cserélném két tevére,ha megígérné hogy nem szökik haza.(mámint a mama)Igazi veterán darab.Ha valakit érdekel szívesen postára adom.
    inrock 2023/07/01 09:39 (57025)
    Ejha, Dubaj! Oszt milyen ott az élet? Meg az időjárás?
    Wildhorse 2023/07/01 09:00 (57024)
    Ja amúgy pár napja volt egy kis költözés: ha megnyitjátok a VolvoWiW-et, akkor egy stockholmi szerveren keresztül keresztül jön minden weboldal tartalom
    Wildhorse 2023/07/01 08:57 (57023)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    totalcar.hu/magazin/hirek/2023/06/24/felmeres-egyre-rosszabbak-az-uj-autok-minosege/



    2021 júniusában rendeltem egy Skoda RS-t. Tavaly októberben le is szállították.
    Kábé 2-3 hetet tudtam használni, mert közben kiköltöztem Dubajba, de mikor hazaugrom, akkor használom.

    Szóval az elején semmi gond nem volt, de legutoljára (áprilisban) mikor használtam a kocsit, akkor a multimédia egység tök random újraindult. Olyan rövid időket vagyok otthon, hogy szervizzel kábé nem húzom az időt. Talán majd az első olajcserénél megkérem a szervizt, hogy próbáljon tenni valamit.
    Wildhorse 2023/07/01 08:54 (57022)
    gegee írta:
    Ja, urak, pár hónapja volt itt téma a surströmming.Lehet, mégiscsak megyünk haza kocsival idén, úgyhogy tudok vinni pár ilyen vegyi-biológiai fegyvert...

    Írjatok rám, lécci, aki kér, hogy összesen hány darabra lenne igény.
    Nem tudok még árat mondani, (van, ahol van szállítási, potázási költség, van ahol nincs, stb) de ilyen párezer forint (3-4-5000 ft) körül kell legyen per páncélos.Próbálom majd úgy intézni, hogy a legalacsonyabb maradjon.
    Én különösebben nem akarok rajta nyerészkedni, ugyanannyit kérek csak el, amennyibe nekem kerül.Csak annyit kérek, hogy aztán ne mondja le senki, tehát felelősen rendeljen.
    Nem sokára írok árakat is, vagy aki akar, maga is túrhatja a netet és adhat javaslatot.


    továbbítottam valakinek az üzenetet
    Wildhorse 2023/07/01 08:46 (57021)
    gegee írta:
    Apropó, jut eszembe, ilyen Volver-találkozó szerűség van még, szokott lenni?Most már nincsen covid, és hasonlovak, vajon idén lesz ilyesmi?Parkoló Parádén?

    Igen. Vannak lelkes kollégák akik szoktak szervezni találkozókat.
    Dani és egy Facebook érából jövő tulaj szoktak szervezni találkozókat egymástól függetlenül. Országos Volvo Találkozót nem folytatja senki .....vagy nem akarják használni a nevet és folytatni a sorszámot. Fene tudja.

    Covid óta sokat változtak a dolgok és a gazdaság sem úgy halad, hogy mindenki szórni tudná a pénzt találkozókra (szervező és látogató oldalról sem).
    gabo73 2023/06/27 10:02 (57020)
    Kedves GG.Én szeretnék 1-2 dobcsival.Az oke hogy te hazahozod,de hozzám hogy kerül ide?Postára adod ha hazajöttél?Nem fog menetközben felpukkanósodni az autóban?Vagy a postakocsiban?
    gegee 2023/06/27 04:43 (57019)
    Apropó, jut eszembe, ilyen Volver-találkozó szerűség van még, szokott lenni?Most már nincsen covid, és hasonlovak, vajon idén lesz ilyesmi?Parkoló Parádén?
    gegee 2023/06/27 03:18 (57018)
    Már mint hogy megyünk haza idén nyáron, júLi-auguszti időszakban.
    gegee 2023/06/27 03:17 (57017)
    Ja, urak, pár hónapja volt itt téma a surströmming.Lehet, mégiscsak megyünk haza kocsival idén, úgyhogy tudok vinni pár ilyen vegyi-biológiai fegyvert...

    Írjatok rám, lécci, aki kér, hogy összesen hány darabra lenne igény.
    Nem tudok még árat mondani, (van, ahol van szállítási, potázási költség, van ahol nincs, stb) de ilyen párezer forint (3-4-5000 ft) körül kell legyen per páncélos.Próbálom majd úgy intézni, hogy a legalacsonyabb maradjon.
    Én különösebben nem akarok rajta nyerészkedni, ugyanannyit kérek csak el, amennyibe nekem kerül.Csak annyit kérek, hogy aztán ne mondja le senki, tehát felelősen rendeljen.
    Nem sokára írok árakat is, vagy aki akar, maga is túrhatja a netet és adhat javaslatot.
    gegee 2023/06/27 03:11 (57016)
    F@$za...ppan.Egyre drágábban egyre szarabbat kap a jónép a pénzéért.És akkor csodálkoznak, hogy kezd elfogyni az új autók vevőköre.
    Elege van mindenkinek az "ingatlant beszámítunk" szintű árakból.
    gegee 2023/06/27 03:05 (57015)
    inrock 2023/06/24 11:09 (57014)
    gabo73 2023/06/10 11:13 (57013)
    Valamikor én is így pisáltam a melegvizes medencébe,lehet egy tengeralattjárót is odakakkantott,nem úgy néz ki mint akinek be van akadva a lába.A kezében meg a kíntól szorongatja az elemózsiás butykost a teszkós szatyiban?
    inrock 2023/06/10 10:31 (57012)
    Megnézed a bal szélen a villamost, valszeg a tengelyéig sem ér a víz. A fickó belefeküdt a vízbe. De minek?
    inrock 2023/06/10 10:31 (57011)
    Halló Kollégák,

    hja, hogy hjaaaa! Ezt a hurkás dolgot nem ismertem. Mindig tanul valami újat az ember
    gabo73 2023/06/09 22:34 (57010)
    Vagy csak gyakorol,ő lesz az új ellentengernagyunk
    gegee 2023/06/09 22:32 (57009)
    Na, közben megtaláltam a cikket:
    www.origo.hu/itthon/20230609-elmosta-az-eso-a-fovarost-nagy-mennyisegu-csapadek-itthon.html
    Szóval a faszi lába beakadt a villamossínek közé, ezért, ült-feküdt a folyóban.Akkor nyilván elnézést kérek tőle.De a kép ettől még döbbenetes.
    Remélem a villamoson lecsapták a kismexakítót, vagy valamit, hogy ne hozza le a nagyfeszejt a vízbe, mert akkor az még meredekebb lehet...
    gegee 2023/06/09 22:23 (57008)

    Valaki úszik Lóbányán, a Maglódi úton!
    Eddig úgy tudtam, hogy az szárazföld, de lehet, elavultak az ismereteim!

    Vagy betört az áradás a Kárpát-mödansziéba és újra van Pannon-tenger?

    Persze, lehet, hogy az ipse simán csak csirkefogó és hasalva-feküdve-gödörbe állva trollkodik egy jót a fotóért, mert hogy mögötte a Volver (és emiatt lesz ontopic a kép) kereke szárazon áll.
    Ennyire durva monszun van otthon??
    Lehet, egy Volvo-Pentával megyünk inkább haza...
    gegee 2023/06/09 22:13 (57007)
    Bróhaha!
    A számláló volt az 57000.Normális esetben én sem figyelem, de pár napja véletlen ráesett a pillantásom, mikor már csak 4 volt hátra eddig.

    A véres hurka pedig csak egy mondás, még az internet előttről, miszerint valaki link, laza, nemtörődöm, mint a véres hurka.Mer hogy az is ilyen kókadt, petyhüdt, flegma.
    Aszittem, hogy más is ismeri ezt a beszólást.
    Itt a neten pedig igazából a link az a hiperhivatkozás.
    Máskor szóljatok hamarabb, ha érthetetlennek tűnik a szövegem.
    gabo73 2023/06/09 10:29 (57006)
    Márpedig ha GG mester megírja a link véreshurka történetét,akkor egy rejtéllyel kevesebb kibogozni való marad az életemben.Csak hajt a kíváncsiság.Követeljük azt a véreshurit!
    gabo73 2023/06/09 10:26 (57005)
    Igen,ritkán nézzük a hozzászólás számlálóját, kék betűkkel a zárójelben, a dátum végén.Nálam is ott bukott el a dolog.De legalább van aki mindenre figyul.
    inrock 2023/06/09 08:55 (57004)
    Halló Kollégák,

    nekem még nem esett le
    gabo73 2023/06/08 20:35 (57003)
    Be akartam linkelni egy jó nagy véres hurkàt,mire rágyöttem az 57000 titkāra.Ez bonyolultabb volt mint a mélység titka.
    gabo73 2023/06/08 11:01 (57002)
    És akkor a véreshurkát végleg fel sem bírom fogni,nemhogy megenni
    gabo73 2023/06/08 10:59 (57001)
    Kedves GG.Először is 57000 de mi?Másoccoo értem én hogy villanmotor,de mi hajcsa?
    gegee 2023/06/08 02:12 (57000)
    Először is, 57000!
    Másodszor meg itt van egy link, amilyen a véres hurka is:
    .
    totalcar.hu/magazin/hirek/2023/06/07/bemutattak-a-legkisebb-legolcsobb-villany-volvot/
    .
    Nem tudom, nem rossz végül is, átlag méretű embereknek jó lehet.
    Nálunk a majdnem 5 méter hosszú V70-ben is nehéz mögém beülni...
    Nem ilyen Jeti-félékre van szabva ez a villanydodzsem.

    Pedig itt az őslakosok magasak, még ha nem is medvések.
    saccoltam az olcsó kocsit vagy 13-nak, majdnem jó is lett.
    Kíváncsi leszek, mikor lesz itt az utcakép része a jobban menő bennszülötteknél.
    Már csak töltőpóznák kellenének, de úgy ezresével, hektáronként.

    És akkor talán terjedhetne, mint a bubópestis.
    Ma is jártam egy helyen, ilyen bevásárlós rész, lehetett cirka 60-80 parkolóhely, és volt egyetlen egy rubrika, vagy talán kettő is, ahol lehetett töltikézni villanyautót.
    Pfff, vicces.
    inrock 2023/06/01 15:37 (56999)
    Halló Kollégák,

    ja, a ló be volt kötve. A hámba
    gegee 2023/06/01 15:34 (56998)
    gabo73 2023/05/31 16:01 (56997)
    Bakker lehet a melegség teszi,de bekerestem azon a nyamvatt három képen a motorblokkot,de csak egy szőrös hónajjú kinnszülöttet láttam ,mire leesett az 1 lóerős hajtómű.Szerintem ez a dzsippóne nem a járműve felett vesztette el az uralmát,hanem az egész élete felett Légzsákok hogy nem nyíltak?Be volt kötve?Úgy aggódom érte,nem igen alszok a hasamon minyimum két éccakát.
    gegee 2023/05/31 11:24 (56996)
    Bár a motorblokk üzemképesnek tűnik egyébként.
    Persze az is lehet, hogy az egész megtévesztő; és csak le van parkolva a verda, amíg a dzsipó elment kannás borér', és a motor hűtése is meg van oldva addig.
    gegee 2023/05/31 11:19 (56995)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2023/05/30/mennek-mint-az-allatok-lovaskocsival-fogott-oszlopot/
    .
    Mit ér a lóerő, ha nem tudod uralni?
    A lovaskocsi kényelmes, biztonságos, a sebessége is megfelelő, de ez nem szabad, hogy meggondolatlanságokra sarkalljon!
    A motor ott van kiszakadva a jármű mellett, épp csak egy kötél tartja!
    gegee 2023/05/31 11:08 (56994)
    totalcar.hu/magazin/velemeny/2023/05/30/lakotelepre-villanyauto-remalom/


    Ez az egész így csak egy gagyi szerencsétlenkedés, sose kéne.
    Illetve maximum majd akkor, ha bárhol, bármikor, 5-10-15 perc alatt meg lehet tankolni egy villanyautót 0-100%-ra, ami semmivel sem kerül többe, mint egy benzines, és van belőle használtan is jó, olcsó, meg szerelő is van hozzá.Na, majd akkor.
    Tudom, sok bajom van, sokat akarok egyszerre és igaz, elismerem, a nejem is mindig eszondja.

    (És valszeg idekint is ez lenne, kivéve, ahol már most is van elektromos dobozka minden privát parkolóhelyhez a motormelegítők miatt, mert ezeknél csak a drótvastagságot kéne növelni.)
    gegee 2023/05/28 10:01 (56993)
    Én is csak a nagy üres helyet látom, valszeg ahogy Gabó is.
    Mondjuk én a saját kommentnél sem látom, az előnézetben sem, azért használtam a code parancsot a szerkesztőben.
    inrock 2023/05/28 09:30 (56992)
    Halló Kollégák,

    pedig nálam látszik a beágyazott videó. Nem a link, hanem maga a YT videó. csak a www-től kezdődően másolta be, meg is lepődtem, hogy működik. De ezek szerint nem.
    gegee 2023/05/27 19:26 (56991)
    Messziről integentek, köszönnek a cartársak?Hát, bakker, ha itt a Volveresek is köszöngetnének, akkor nekem az egyik kezem folyton fent kéne legyen...

    Nem viccelek, kb percenként látok Volvót, fél percenként meg V70-et.

    Dáliát meg havonta.
    (Köztünk legyen szólva, addig lesz itt jó világ, amíg ez így is marad... )
    Van egy kertes ház a környékünkön, ahol 4 Volver is áll a ház előtt.Jó, nem mai darab egyik sem, de akkor is.Az igazi jó alattvalói a királynak.Nem Ahmed-félék, hanem bennszülöttek.
    gegee 2023/05/27 19:18 (56990)
    Inrock, vagy a TC-s linket tedd be, vagy a tecsős link elejéről vágd le a http-t, meg a www-t,és akkor nem cirkuszol a fórummotor.
    .
    totalcar.hu/magazin/technika/2023/05/26/volvo-v50-t5-eromero-dyno/
    .
    Ja, és link, mint a véres hurka!
    A gép nem lehet rossz, lényegében V50R is lehetne.De tették ezt a motrot C30-ba is, na azzal lehet igazán szórakoztató!
    gabo73 2023/05/27 14:45 (56989)
    Valami vagy valaki nem hiányzik? Egy link?Vagy egy link alak?
    Go to topOldal: 12345678...570