Üdvözöllek, Vendég
    Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.    Elfelejtett jelszó
    Go to bottomOldal: 1...78910111213...570
    inrock 2021/02/25 17:49 (56288)
    Halló Kollégák,

    mégsem egyesül a Geely a Volvoval.
    (volt ilyenről szó?)

    Code:

    https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/02/25/elvetette_az_egyesules_gondolatat_a_geely_es_a_volvo/
    gegee 2021/02/20 18:11 (56287)
    Közben szembe jutott, hogy ebből a Polstjärna 1-ből valahogy keveset látni, konkrétan eddig egyet sem sikerült nekem, hát, miért van ez?Aztán most nézem, hogy a svédeknél eladtak belőle 18 darabot, meg hogy 1,7 millió sek a belépő ár (kb tizedennyi euróban) hát, köhhömizé, így már minden vili...
    Annyiért már itt is inkább lakást vesznek.
    A kettes verzió már olcsóbb, "csak" 600e sek, az végül is drágább Volvo árban van, olyanokat látok én is, 7köznapi emberként is.
    Viszont tényleg szép ez az egyes kiadás, de ebből is az 1:18-as modellautót kell megvenni, az a gazdaságos megoldás.
    Wildhorse 2021/02/20 12:00 (56286)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    némi guglizás után én is azt mondom, hogy "törzsi" nyelvben fullextrás autót jelent

    Amúgy meg aki akar, még most csapjon le az utolsó Pólsztár 1-esekre.
    Code:

    https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/02/12/a_vegehez_kozeledik_a_polestar_1_palyafutasa/




    Gondolom Covid felülírt pár dolgot...
    Wildhorse 2021/02/20 11:59 (56285)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    ami a fura, hogy felugrik a nyomaték, aztán visszaesik és úgy is marad. Ez nem egy egészséges motor görbéje.



    Valamit ezzel kapcsolatban magyaráztak: ezt az automata váltó csinálja.
    inrock 2021/02/19 16:35 (56284)
    Halló Kollégák,

    ami a fura, hogy felugrik a nyomaték, aztán visszaesik és úgy is marad. Ez nem egy egészséges motor görbéje.
    gegee 2021/02/19 03:40 (56283)
    Jaja, érdekes, jó volna tudni, hogy miért.Lehet csak simán az eltelt 20 év, egyszerűen elrepült felette az idő vasfoga, ahogy a kis eszetlenke gyerekek szoktak fogalmazni.

    Végül is cirka 20-25% a mínusz, nem tartom katasztrófának.Motorkopás, kompresszióhiány, koxosodás, üszkösödés, vállasodás, bemaródás, ilyesmik...
    inrock 2021/02/18 18:23 (56282)
    Erős Volvo az erőmérőben. Viszont valami nagyon nem stimmel vele.
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=4baGQR_25h0
    inrock 2021/02/18 16:31 (56281)
    A sibeda -> Schiebedach felismerés nekem is nagy élmény volt
    inrock 2021/02/18 16:30 (56280)
    Halló Kollégák,

    kipróbálnám az autót az biztos
    gegee 2021/02/18 00:34 (56279)
    Húha, köszönöm a további etimológiai boncolgatást.A Mergát én tévútnak gondolnám, mert hogy pont Bömbikékre aggatva olvastam többször is a szót.Persze ki tudja.A mega az már inkább tűnik valós lehetőségnek, amit esetleg aztán a nagytudású (afromagyar) közönség a szája ízére ferdített...

    A sok eszetlen dakota.
    Régebben volt hasonló a sibedák szó, hogy a hirdetésben megjelenő autó sibedákkal, meg ezzel-azzal stb eladó.Évekig nem értettem, mi a fax az a sibeda, mert hogy az kéne legyen az alapszó, a sibedák már a többes szám, gondoltam...
    Meg kellett kérdeznem valakit, aki tudott németül, ő világosított fel, hogy a siebedach
    (zíbedah?) vagyis tolótető a tényleges kifejezés.Aszittem, megfejelem az ajtófélfát. A sok primitív állat lemagyarította.
    A kégli-kéró-kecó vonulat számomra egyértelmű, de a pecót szintén nem értettem sose.Annak a pecázáshoz kéne legyen köze.
    gegee 2021/02/18 00:22 (56278)
    www.automotor.hu/hirek/itt-a-videobizonyitek-miert-is-keszult-a-volvo-p1800-cyan-avagy-drifteljunk-a-hoban-hatsokerekhajtasu-kupeval/

    Blokkolnám én is ezt a kék dögöt.
    Mondjuk az ezer km egy kicsit barokkos túlzás, mert jó az 840-nek is, de ez legyen a legnagyobb hiba.Egész biztos nagyon szép út lehetett.Persze, ha az összes tavat útbaejtette (van néhány...), akkor nem szóltam.
    :
    inrock 2021/02/16 16:45 (56277)
    Halló Kollégák,

    tanult munkatársam szerint az eredeti szó "megafull" volt. Aztán valahogy átváltozott.
    monohisztor 2021/02/15 10:24 (56276)
    Szerintem a "merga"-ból módosult. Nem kellően jól artikulált szavakból így jönnek létre az új alakok. Már maga a "merga" is egy torz borzadály, de mindig lesz, aki továbbfejleszti . Talán ilyen képződmények a (vélhetően?) kégliből módosult kéró / kecó / pecó szavak is. Meg még sok más kreálmány. Viszketek tőlük...
    gegee 2021/02/14 15:06 (56275)
    Jó, ezt én is sejtetem, de a szó háttere kialakulása érdekelt volna, hogy mi a lóf.sz az a meka?Illetve hogy jön az extrákhoz? Valami indoka csak van, hogy egy ilyen hülye szót elkezdenek használni.
    Na mindegy, valszeg sose derül ki.
    inrock 2021/02/13 10:08 (56274)
    Halló Kollégák,

    némi guglizás után én is azt mondom, hogy "törzsi" nyelvben fullextrás autót jelent

    Amúgy meg aki akar, még most csapjon le az utolsó Pólsztár 1-esekre.
    Code:

    https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/02/12/a_vegehez_kozeledik_a_polestar_1_palyafutasa/
    gegee 2021/02/12 23:16 (56273)
    Te, Inrock, vagy bárki más, mi a bánatos isten szerve az a mekafull?
    Egyre több helyen látom, olvasom, de nem tudom, mit jelent.Sejtésem szerint valami cigó/bugris/nepper duma és talán a lukszusautókhoz kapcsolódik ,lehetőleg német járgányokhoz.
    De mi az a meka amivel tele van?Honnét jön ez a szó?
    Kösz, ha van válasz.
    inrock 2021/02/06 10:30 (56272)
    Halló Kollégák,

    ja
    gegee 2021/02/05 18:17 (56271)
    Egyébként meg látom megint szinte egymás szavába vágunk...
    gegee 2021/02/05 18:16 (56270)
    Még egy téma az előbbi kommentemhez:
    .
    totalcar.hu/magazin/technika/2021/01/22/ujabb_fekete_doboz_az_autoban_de_ez_mar_kotelezo_is/
    .
    Majd mikor ezek elkezdenek meghülyülni, téves adatokat szórni, emiatt a gyártó meg majd elkezdi letiltani az autót, uhhh, neeeem, asszem akkor fogok visszaváltani robogóra, tuktukra vagy villamosra.Csak az a baj a legutolsóval, hogy nehéz a garázsig elvezetni a síneket...
    gegee 2021/01/27 10:39 (56269)
    Majd az lesz a durva, ha mondjuk egy ilyen gép 10-12-15 évesen egy ilyen egység hibája miatt nem kap majd vizsgát, és emiatt további használati lehetőséget.A cserealkatrész, computer, akármi, meg esetleg horror drága lesz , és/vagy senki nem fog érteni hozzá.Én a hajamat tépném ki, az biztos.Pedig esetleg az autó maga még hibátlanul működne.
    gegee 2021/01/27 10:34 (56268)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=imryFZr2AYA

    Öregecskedő Volverek teszik-veszik a seggüket.
    Népralli futam az őshazából.
    Olyan jó nézni ezeket, komputermentes autók egy még élhető, fenntartható világból.
    inrock 2021/01/26 16:46 (56267)
    Halló Kollégák,

    igen, nálam is felismeri a lehajtósáv korlátozását az autópálya sávjából, de szerencsére ez még nem babrál bele a fékbe.
    Az ilyen hülyeségeket amúgy pont az EU kényszeríti ki. Fölösleges cucc, ami csak drágítja az autót.
    gegee 2021/01/26 03:08 (56266)
    Nem tudom, ha a szerencsétlen hátul jövő nem tud lefékezni, esetlegesen le is zúzza a Volslágent, hogy magyarázza ki a balesetet.Fel kell-e készülve legyen, hogy mondjuk az előtte haladó előtt nincs sehol senki és az meg mégiscsak belesatuzik-e.Lehet-e ezt nevezni büntetőfékezésnek?Illetve utólagosan, ha szakértók megvizsgálnák a roncsokat, és kiderülne a pocsék táblafelismerő rendszer hibája, akkor felmentik e a hátulról jövőt, vagy egyszerűen követési távolságra hivatkozva helyben hagynak mindent??
    Nem hiszem el, hogy ez nem tűnik fel senkinek, hogy a kibaszott autógyárak bétatesztelőnek használják a vásárlóikat...?
    gegee 2021/01/26 03:02 (56265)
    Bazzegh, olvasom a técén az Arteon tesztet (mondjuk egy hónap alatt kettő mi a faxnak???), és a következőket írja a vezetéshátráltató rendszerre:

    "egyszer az M3-ason 130-ról fékezett egy igen intenzívet egészen 80-ig, ami kissé ijesztő volt, nem csak a váratlan bólogatás miatt, hanem mert jöttek mögöttem. Mint kiderült, az előttem lévő lehajtó 80-as tábláját nézte ki magának ki, és ehhez mérten lassított. Megjegyezném, belső sávban voltam."
    Bazki, ez egy életveszélyes rendszer, nem tűnik még fel a kibaszott EU-nak, hogy be kellene tiltani?!?!
    Hol lehet vajon felnyomni a gyökér autógyártókat?
    És a legjobb, hogy azt kommunikálják a legtöbb ilyen szarra, hogy a mi, fogyasztók kérésére lett beletéve az autóba, lásd kettős tömegű lendkerék.Hát, az anyátok p!cs@'ja, az!
    gegee 2021/01/22 18:10 (56264)
    Hát ja, nehéz okosnak lenni, bármit is előre látni.Lehet, q nagyot szakít az ipse, lehet, hogy elsüllyed a végén.De annyira van okos, hogy teljesen tönkre menni biztos nem fog.Tulképp még szurkolok is neki, mert ha sikeres lesz, akkor hátha lesz majd egyszerű embereknek is elérhető, és értelmesen használható valamilyen elektromos járgány.Majd, egyszer.
    gegee 2021/01/22 17:29 (56263)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=RHjLOVk4QcA

    .
    27:17 amishok(?) driftelnek a hóban szedán lovaskocsival, vagy gumit égetnek, nem tudom, de lolbzmg, hát már semmi sem szent??
    inrock 2021/01/15 16:56 (56262)
    És egy kicsit térjünk vissza Elon Musk (=pézsma)leggazdagabbságához, meg a Teslához egy kicsit más szemszögből

    itcafe.hu/hir/elon_musk_ingadozo_vagyon_tesla_lufi.html
    inrock 2021/01/15 16:29 (56261)
    Halló Kollégák,

    na igen, ez egy érdekes dolog lesz, főleg az átmeneti időszak kezelése. Mert ha egységesen megemelik az áram árát a sok töltő miatt, akkor a klasszikus motorral szerelt autótulajok hőbörögni fognak erőteljesen.
    De szerintem ezt majd a jövőben megtudjuk, gyanús, hogy mi ezt meg fogjuk élni
    gegee 2021/01/14 18:27 (56260)
    totalcar.hu/magazin/2021/01/12/kinyirja_az_olajlobbit_az_elektromos_auto/
    Na még egy érdekesség.
    Én csak arra leszek majd kíváncsi, de nagyon, hogy a sok köcsög kormány a benzinen lévő rengeteg kieső jövedéki adót hogyan, milyen kreatív módokon fogja majd rányomni az áramra is, illetve egyéb módokon behajtani??Nem csak a magyar kormány (volán?) ilyen, hanem kábé mindegyik Európában.A svéd benzinárnak is olyan 60%-a adó és csak a maradék a valódi nyál ára, hogy rohadnának meg.
    Egyszerűen árat emelnek és kész, és akkor világítani is csilliárdokért fogunk?
    Vagy az elektromos kocsisoknak naplózni kell valamilyen, apech-hez (a NAV nálam a Norton Antivirus, elnézést... ) bekötött szerkezetbe a kilométer-használatot (á lá pénztárgépek) és azok majd az év végén egy összegben a autósok nyakába b@$znak pár százezer forint áramadót?
    Nincsenek kételyeim , hogy kitalálják majd, de hogy a megoldás vérlázító pof@'tlanság lesz, abban egészen biztos vagyok.

    Mert hogy százmilliárdokról lemondani nem fognak.
    gegee 2021/01/14 13:17 (56259)
    Még pár Teslás videó a dicsőséglistára, loller.

    hu.motor1.com/news/450262/megerositette-a-tesla-hogy-esoben-leeshet-a-model-3-hatso-lokharitoja/
    .
    www.autonavigator.hu/cikkek/igy-repul-le-egy-tesla-uvegteteje-menet-kozben/
    .
    A nemtom hány száz milliárd dollár értékű cég.Fasza...ppan.
    gegee 2021/01/14 13:12 (56258)
    Igen, valamit mintha javult volna.
    gegee 2021/01/14 13:11 (56257)
    Ha már úgyis a fantasztáknál tartunk:.
    .
    www.origo.hu/gazdasag/20210113-gm-fiat-chrysler-repulo-autok.html
    .
    Elég durván röhejes lenne azért ez, mármint a 2023-as évszám.
    De persze cáfoljanak rám.
    Jelenleg néhány száz grammosnál nehezebb drónok használata sincs rendesen szabályozva.
    Nem beszélve, hogy először a kisebb küldemények drónos postázását kéne megoldani, műszakilag, gazdaságilag, etikailag, balesetvédelmileg.
    A Tecsőre átkattintva ott is röhögnek a kommentelők.
    Komolytalan bagázs ez a GM.
    inrock 2021/01/12 16:45 (56256)
    A Teslára visszatérve:
    1. csak úgy berobban az ablaka?
    Code:

    https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/01/12/magatol_tort_darabokra_egy_tesla_model_3_ablaka/

    2 félvezetőhiány miatt állnak autógyárak.
    Code:

    https://itcafe.hu/hir/autoipar_leallas_felvezeto_hiany.html


    Hát hajrá "okosautó"
    inrock 2021/01/12 16:27 (56255)
    Halló Kollégák,

    pár kattintás alapján azt mondom észrevehető.
    Wildhorse 2021/01/11 19:59 (56254)
    Ahoj!

    Mától gyorsabb környezetre került a weboldal...remélem érezhető lesz.
    gegee 2021/01/10 06:54 (56253)
    Persze, tudon, de azt az egyet nem ismertem.
    A zsugás teljes neve Namilesz Teosztasz.
    Illetve még a kedvenceim:
    Görög vendéglősök, Abrosz Tisztakosz és Kosztasz Fenerosz.
    De befejeztem...

    A cikkhez, igen én is pont eszondom, hogy hogyan lesz ezekből az átlagembereknek autó, illetve a töltés q lassú, a kémiai anyagokból kevés van, gyúlékony, nehéz; illetve sok autó egyszerre töltéséhez q sok hely szükséges, illetve baromi vastag vezetékek, drótok az elosztóhoz; már ez brutális mennyiségű probléma.És akkor ezzel szemben áll a mérleg másik serpenyőjében a fanatizmus, meg a tőzsdei hiszékenység.
    De úgy vagyok vele, hogy már semmin se lepődök meg, meg a semmi ellenkezőjén sem.
    Meg végtére is pont leszarom, hogy mivel megyen az autó, ha elvisz és visszahoz, ki tudom fizetni, és meg tudom tankolni(pénzben és időben értelmesen), akkor a faxom se bánja, jöjjön a villanyautó.Csak hát ettől hol vagyunk még?
    Minden esetre a 2020-as évtized érdekesnek ígérkezik...
    De azt sem vitatom, hogy a Répa kartárs eléggé elment villanypápa-fanboly irányba, napnál világosabb.Persze nincs bajom vele, hadd legyen ilyen is.
    gegee 2021/01/10 06:43 (56252)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=73r5m2D1DIE


    Belga One More Round egy öregecskedő Volverért.
    inrock 2021/01/09 10:04 (56251)
    Jó kis gép.
    inrock 2021/01/09 10:04 (56250)
    Ó, vannak még ilyen hülyeségek
    Görög kártyás: Teosztasz. Görög buzi: Farbatosz.
    Lengyel boltos: Mikonyitszky.
    inrock 2021/01/09 10:01 (56249)
    Halló Kollégák,

    eléggé fanboy jellegű az egész cikk. Meg vannak benne dolgok, amiket csak úgy megemlít, és nem fejti ki, pedig elég lényeges lenne. Pl azt írja, ha atomból van előállítva az energia, akkor összességében az üzemeltetés tisztább, mint a benzin/dízel. Oké és ahol szénből van előállítva?

    Az ár szintén. Rendben, hogy jön a tömegtermelés, de az akkuhoz használ fémek ára meg kúszik feljebb. Az hogyan fogja befolyásolni mondjuk 5 év múlva az autó árát?
    Illetve lesz-e belőle 3,5 milliós verzió átlag Józsi bácsinak?
    gegee 2021/01/09 06:31 (56248)
    Cikk után: hát ja, nehéz erre mit mondani.Én azt nem látom, hogy hogyan lesz egy átlagembernek huszon millió forintos villanyautója.Mert oké, vannak a gazdagok, de azért azok is elfogynak egy idő után, meg nem fognak százasával venni Teslát, csak mert megtehetik...És akkor még a töltési problémákról (fizikai, kémiai, földrajzi) nem is beszéltünk.
    De lehet, hogy tényleg mi vagyunk a begyepesedett, múltban ragadt kőagyak, és Musk meg a helikopter.Ez sincs kizárva.
    Hanem ez a tőzsdézés is egy kiba..tt humbug, eddig is sejtettem, de most már biztosra tudom, jó volt a keretes cikk.

    Az a NIO autógyáras rész maga, a döbbenet.
    gegee 2021/01/09 05:12 (56247)
    Ezt a Porho-t nem ismertem, kösz...
    A cikket meg most nyitom.
    gegee 2021/01/09 05:10 (56246)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=MhFfhgUYY3k

    A böhömke azért ott van a szeren, bakker...
    Meg a szar Sziklás hegység is, ahol mennek vele valszeg.
    inrock 2021/01/08 17:56 (56245)
    Halló Kollégák,

    finn síelő: Porho Hessinnen

    Más: cikk a Tesláról. Meglátjuk mi lesz ebből az egészből...
    Code:

    https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2021/01/08/tesla_reszvenyarfolyam_rekord_autoipar_jovo/
    gegee 2021/01/08 17:47 (56244)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2021/01/07/uj_villanyautot_iger_a_volvo/
    Na, itt jön az ikszcé húsz.
    Gondolom, ez is csilliárdokért.
    gegee 2021/01/08 10:09 (56243)
    Na, németül nem tudtam semmit(most se sokat), úgyhogy akkor azért volt nekem új ez.
    Igen, elképesztő, milyen raklap mennyiségű szó jön az angolból és a németből is.Kicsit kitekerve, pár betű megváltoztatva, ha nagyon kell...
    )
    És a dán, a norvég meg a holland is ugyanez, kicsit a svéd szavak vannak kitekerve.
    Érdekes, na.
    A finn viszont rettenetes, megtanulhatatlannak gondolom, bár minden évben jó pár százezer gyereknek sikerül...
    Irgalmatlan bükkfanyelv.
    .
    -Hogy hívják a finn kidobóembert?
    -???
    -Hälljamagää Määnjäninnän.

    Bár lehetne éppen palóc is.
    inrock 2021/01/06 17:45 (56242)
    Halló Kollégák,

    az első néhányat néztem aztán annyira már nem érdekelt később. Hát vannak árak...

    Magyarba biztos a német smutzigból jön a szó, az is piszkos. A svéd meg ugye német jellegű nyelv, szóval nem csoda.
    gegee 2021/01/06 15:23 (56241)
    Inrock, szoktad nézni a Tottakáron ezt a kártotó nevű tippelgetős játékot?
    Nem tudom, nekem erősen nevetségesek az összegek, amik a teszt szerint a valóságot adják.Ezek alapján a te alsóközepesen meghúzott V40-edre is ki kellett volna fizetniük vagy egy millió forintot...
    Akkor tudnám elfogadni ezeket az összegeket, ha ebből még lejön a rohadék "avultatás", ami ugye kb 50% szokott lenni simán.
    Bár elismerem, nem volt magyarországi káreseményem legalább 15 éve, de csodálkoznék, ha ilyen jól fizetnének a közismerten smucig biztosítók.
    Érdekesség: van a svéd nyelvben is egy ilyen szó, hogy smutsig, azt jelenti, hogy koszos.
    Wildhorse 2021/01/03 15:44 (56240)
    BUÉK kollégák
    gegee 2021/01/01 21:10 (56239)
    Újévi vallpépper, ha szeretik mások is:

    inrock 2021/01/01 08:53 (56238)
    Halló Kollégák,

    komoly
    gegee 2021/01/01 01:48 (56237)
    Boldog új évet kívánok én is.
    Egy ilyen istenb@rmával...

    Nem csak hogy átvág, de meg is koronázza az egészet a végén.A csávót statárium elé vezetném.
    De jó, hogy nem ilyen országban élek.

    www.automotor.hu/extra/ez-uj-rekord-kell-hogy-legyen-8-savon-vagott-at-a-teherautos-video/
    gegee 2021/01/01 01:46 (56236)
    Jó, hogy írtál típust, kösz.Utána is sasolok.Valóban, ezekkel egyszerűbb is lehet.
    inrock 2020/12/31 21:46 (56235)
    Boldog új évet mindenkinek!
    monohisztor 2020/12/31 10:38 (56234)
    Lehet, hogy saját maga is méri a betöltött energiát, de egyébként sem nagyon kell trükközni: sok éve léteznek hálózati fogyasztásmérők ilyen célra.
    Nekem pl. egy ún. Energy Check 3000 típusúm van. Keresztbe-hosszába minden tücsköt-bogarat méricskélek vele a házban, mert háklis vagyok a fogyasztásokra (standbyra is).
    inrock 2020/12/31 08:53 (56233)
    Vagy használható a feszültségre a delej szó Régebben így is hívták.
    inrock 2020/12/31 08:52 (56232)
    Halló Kollégák,

    hát igen... nagyon nem arra megy a Volvo, ami nekem szimpatikus lenne.
    De majd 10 év múlva meglátjuk.
    gegee 2020/12/31 06:37 (56231)
    Esetleg a kocsi a saját műszerfalon, vagy appban jelezheti még, mennyit szürcsölt.Most ránéztem a típusra, durva egy gép lehet, főleg, hogy még csak pár éves valszeg, és eléggé "ingatlan-árban" mozoghat...

    Be is bökne gondolom, ha bármi baja is lenne.
    gegee 2020/12/31 06:25 (56230)
    Na, ez jól hangzik, grat a vashoz.A villany zabálás is érdekes adat lehet.Ha be tudsz építeni egy multimétert a töltő körébe (mondjuk építeni egy speciális hosszabbítót), akkor a mért áramerősségből, az időből meg a feszejből* már számolható a felvett teljesítmény.Feltéve, hogy a kocsi lineárisan, mindig egyforma áramerősséggel töltődik.Ami persze koránt sem biztos...
    Persze lehet figyelni a villanyórát is, ha a töltés idejére mindent le tud húzni az ember, hüttőt**, klímát, mosógépet, stb...Nem tudom, van-e még más módszer?

    *= a katonaságban volt egy csóka, századosi rangban, valami műszaki tiszt, aki így hívta a feszültséget, azóta imádom ezt a szót, fantasztikus...
    **= ezt meg a reklámban mondta így a parasztnéne, hogy mindig hüttőbá káll tánni.Így, tájszólással.Ez is megmaradt bennem.
    gegee 2020/12/31 06:14 (56229)
    Na tessék, Csikós lelépett a TC-tól, jövőre a szpídzónnál fog melózni, amit pedzegetett is korábban.A TC már, a SZ meg még eléggé gyengécske, legalább is szövegben.Hátha majd a kopasz javít a dolgon.
    De most van is releváns cikk:
    speedzone.hu/6831/
    Ha ez így lesz, asszem ez volt az utolsó Volverünk, vagy legalább is fiatalabbat biztos nem veszünk.
    A kib@sz0tt suv-mánia még drágábbá teszi ezt a márkát, ami már egyébként is veszettül túlárazott.Akármennyire is jó, stabil gépek ezek.Szomorú.
    monohisztor 2020/12/29 10:01 (56228)
    Én ugyan ritkán írok, mert nincs mit / miről, de azért sűrűn olvasgatlak benneteket
    Na jó, megírom, hogy októberben átesett a műszakin a 16 éves S40-esem. Csont nélkül, mert annyira rendben van, hogy a vizsgabiztos pl. a világításokat nem is nézte, nem akarta az idejét pazarolni. Egy héttel korábban első féktárcsacsere volt 110 ekm-nél, mást nem kellett rajta csinálni...
    Kár lenne még beszántani ezt a fórumot, időnként jönnek hasznos infok.
    Ígértem én is, hogy a lányomék XC60 T8-asáról majd írok, de nincs mit. Jól szolgál, semmi hír... Csináltam neki dedikált konnektort a villanyóránknál, hogy amikor eljönnek hozzánk, mindig megetethessék. Egyszer majd megmérem, mennyit eszik meg éhgyomorra.
    inrock 2020/12/28 08:46 (56227)
    Halló Kollégák,

    szerintem mindegy mivel megy, ha többre értékeli a vezetői tudását, mint amennyi valójában. Meg megy mintaállat.
    gegee 2020/12/27 13:49 (56226)
    Igen, nem is vettem észre a magyar linket. Itt van egy hosszabb leírás.
    .
    112press.hu/hirek/reszletek/halalos_baleset_nagysimonyi_fanak_utkozes_volvo/
    .
    Nem biztos az sem, hogy egy ilyen dömpert egy 22 éves fiatalnak kellene vezetnie.

    Oké, hogy biztonságos, de van vagy két tonna üresen, nem feltétlen egyszerű az úton tartani, sötétben, esőben.
    gegee 2020/12/27 13:38 (56225)
    Igen, a V40 tényleg q kicsi, a leváltásra kerülő ék alakú.Nem tudom, miért jó az, hogy nincs egy átlagos Fóka, Astra, Golf méretű kombija a Volvernek.Csak ez a barom SUV mánia.Na mindegy, ők tudják.
    gegee 2020/12/27 13:35 (56224)
    totalcar.hu/tanacsok/gumidoktor/2020/12/20/letezik_olcso_es_jo/

    Na, még egy olcsójánoskodó eszetlen.Sajnos ő is Volveres.Ha van egy XC40-re gempa, akkor legyen már rendes gumira is bökje meg.Főleg, hogy mert egy szett gumit kábé 50 ezer km-re veszünk, és az olcsó vs jó közötti különbség leosztva egy hónapra kábé egy tányér kaja árát teszi ki.Persze ehhez az kell, hogy ne vonatkerék-felni legyen a kocsin, hanem a gyári méret.
    inrock 2020/12/27 09:14 (56223)
    Rendesen lebontotta a teherautó elejét az XC90 is.

    Ezt meg tegnap dobta fel a jutyúb ugyanerről az oldalról:
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=forKDgmvnfo&feature=youtu.be

    Ez már nagyon nem mókás. Made in Hungary.
    inrock 2020/12/27 09:11 (56222)
    Halló Kollégák,

    érdekes, V50-et összerakhatnának már. Nem is értem miért nem tűnik fel nekik, hogy a V40 kicsi (már sokadjára írom le, hogy igazából az V30), a V60 pedig nagy.
    Bezzeg XC20 felé terjeszkedni van eszük
    gegee 2020/12/26 21:51 (56221)
    Te, Paczi, biztos megéri ezt a szervert üzemeltetni?Csak úgy hangosan gondolkodom, a kutya sincs itt Inrockon meg rajtam kívül, ezt a párbeszédet mi ketten viszont akár emilben is meg tudnánk ejteni...

    Te meg költhetnéd a felszabaduló gempát valami értelmesebb dologra is.

    Nem?
    gegee 2020/12/26 21:46 (56220)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=g3UES_f3Bno


    Volvo XC90 vs DAF truck. Eléggé ühhnyje-kategóriás az eset.
    A csávó nem hogy túlélte, hanem még kommentel is a videó alatt, már ha nem fake a dolog.
    Nem tudom, mondjuk egy kis Yarisból, Picánsból mi maradt volna...

    Volver az életért.
    gegee 2020/12/26 20:22 (56219)
    Nahát, belebotlottam egy 2017-es Teknikens Várld (Műszaki Világ, svéd autós, Volvós újság papíron és neten) cikkbe, ahol a 2025-ig tervezett új típusokat mutatják be.
    Van pár érdekes elképzelés, XC20, S50, új XC90, P1800, Polestar-dolgok; majd kiderül, hogy beborul-e vagy sem...

    teknikensvarld.se/nyheter/bil-och-trafik/alla-nya-volvo-modeller-fram-till-2025-540645/

    Svédül van természetesen, de hátha érdekes valakinek. Meg lehet a képeket is nézni.

    Itt van a nyitókép lóba szó méretben:

    inrock 2020/12/24 18:52 (56218)
    Halló Kollégák,

    Boldog Karácsonyt mindenkinek!
    gegee 2020/12/24 14:33 (56217)
    Az-az.
    Mondjuk egy projektnek, kihívásból, hobbiból stb, még okés volna.De így...
    Eh.
    Hanem, minden kedves Volvernek és Re-Volvernek nagyon boldog, álldott karácsonyt kívánok!
    inrock 2020/12/22 10:20 (56216)
    Halló Kollégák,

    vett egy törött autót, hogy majd abban utazik a felesége, meg gondolom a gyerek is. Mekkora észkombájn
    gegee 2020/12/21 13:44 (56215)
    Kéne valami általános autós topic, vagy blog, ahol mindenfélét ki lehet dumálgatni és nem anyázkodik senki.Olyasmi, mint régen volt a TC is, hogy minden hírhez, cikkhez, teszthez volt kommentablak a bloghun.Ez volt a legjobb az egészben, az ember egy csomó mindent megtudott, sokszor fontosabb dolgokat is mint amit a cikkben írtak.És a bloghu az még valamennyire működött is.De hát hol van az már, ugye.Ha jól olvasok a sorok közt, már Csikós is kifelé nézeget, valszeg érik egy melóhely-váltás nála is.
    Az egyik legutóbbi szerelős posztjában elejtett megjegyzéseket.
    Vagy ha nem, hát kisnyúl, majd kiderül.
    gegee 2020/12/21 13:39 (56214)
    Bocs, hogy off, de úgyis uborkaszezon van, meg az on-kommentektől sem kell a szervernek félnie, hogy elfüstöl benne a vinyó...
    Szóval beszélgettük itt ez a szalagkorlátnak magát nekivezető Bömbikét, meg hogy a gyár szerint totalcar-os a gép, csak mert kicsit megkaristolódott, meg kifordult az egyik kereke.Meg hogy én hüledeztem, hogy biccsplíz, káeurópában ezen a totalcaron csak röhögnének és egy délután kipofoznák eladhatóra.
    Na, tök véletlenül rábukkantam egy faszi videójára, aki a terhes nejének vett egy X6M Bömbikét (mert hát mivel is járjon az asszonyka szegény... ), a gond csak az vele, hogy a kocsi harmada eltűnt, pontosabban az utastérben van kosárban.Mert hogy egy kicsit lezúzták, szétszakították az A-oszlopnál, éppen hogy fényezési sérültre...

    Szóval azt akarom ebből kihozni, hogy ha ezt meglátnák a gyáriak, szerintem elvörösödnének.
    Mondjuk elismerés, ha a csávó tényleg visszaépíti (megérdemelne egy főmérnöki állást a gyárban, kábé...) de hogy nem szabadna gyilkossági kísérletnél enyhébben elítélni, ha használni is akarja az utakon, az is hétszentség.
    Itt van a kocsi, az első rész, és mivel már közben egész döbbenetesen elhalad van már 33. epizód is.

    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=PfC0foCf_GU

    Érdemes már csak átfutni is rajta, az ember a fejét fogja.
    Meg a kommentelők is.

    Nekem már az is döbbenet, hogy pótkerékkel le tudott állni a trélerről, meg be a garázsba, talán a 2. v a 3. epizódban látható.
    Van angol felirat, én is onnan értem azt, amit.Bár, akinek van füle az még nagyobb előnyben van. Írta, hogy 20 órát vezetett ezért a roncsért (nooormális??), de a kulcs nem került elő, így rendelnie kellett szalonból másikat, ami ehhez a kocsihoz ezerhétszáz usd(!!!!) csak maga a kulcs, asztakurvaélet...


    Ha sikerül a csávónak 100%ban helyreállítania egy usák vidéki ház garazsában, akkor az elég durván szenzáció lesz, hallunk még róla biztosan.


    Na de most már igyexem visszatérni a Volverekhez.
    gegee 2020/12/20 21:59 (56213)
    Nem rossz végül is, de a műszerfal kormánymentes részét azért egy kicsit prémiumabb módon is kialakíthatták volna.Ez így kábé egy üres lemez lehet nagyjából...
    inrock 2020/12/20 18:02 (56212)
    Kicsit nagyok a kerekei. És kombi van-e belőle?
    inrock 2020/12/20 18:02 (56211)
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=RbZQ1WgI6KI
    inrock 2020/12/20 18:01 (56210)
    Pólsztár 2:

    inrock 2020/12/20 12:52 (56209)
    inrock 2020/12/18 17:56 (56208)
    Halló Kollégák,

    és rendes motort akar bele
    gegee 2020/12/18 02:56 (56207)
    totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2020/12/17/v8-as_varosi_terepjaroba_tennem_a_csaladot/

    Ismerek idekint egy szerb csávót, kábé egy fél fejjel magasabb nálam is, olyan 210cm körül lehet simán a faszi...Vastag, tagbaszakadt állat ő is. (Az apja meg szakasztott Surda-kinézetű öregúr. ) )
    Na, annak van ilyen 1. gen. XC90-je (nem biztos, hogy vényóc), de kábé őróla (meg esetleg magamról) érteném meg, hogy ilyen autót városban használ valaki...A neje is magas, de vékony, gyönyörű csaj és van 3 gyerekük, ráadásul az egyik még karon ülő szóval náluk helyénvaló választás egy ilyen dömperke.
    gegee 2020/12/12 23:11 (56206)
    Bróhaha, és meg is van az összefoglaló.Elismerésem, hogy ők maguk csinálták meg.
    .
    www.facebook.com/103931401301091/videos/489647631997734/
    inrock 2020/12/09 19:09 (56205)
    Halló Kollégák,

    fantasztikus
    gegee 2020/12/09 17:57 (56204)
    bpiautosok.hu/video-majdnem-baleset-okozott-majd-ezutan-piroson-hajtott-at-a-rendorauto-soforje-a-hegyalja-uton/
    .
    Naaa, itt a másik, pár napon belül, nem jutok szóhoz.Civil pofátlan(tan)ítás, lassan összefoglalót is lehet belőlük gyúrni.Elképesztő.Ha rádudált volna a szürke autós, még őt büntette volna meg a köt$ög rendőrje...
    Csak bíztatni tudok mindenkit az autós menetrögzítő kamerák használatához.És senki ne féljen kirakni a tecsőre ha valami érdekeset talál!
    (Itt már nincs Volver, de nagyon passzol az előzőhöz... )
    gegee 2020/12/09 12:11 (56203)
    bpiautosok.hu/video-biciklis-nem-de-a-rendorauto-legalabb-kihasznalta-a-nagykoruti-kerekparsav-elonyeit-a-tegnapi-csucsban/
    .
    Pofátlan(tan)ítás, mi?Az anyjuk p!cs@'ját...
    Örülök, hogy ezek is felkerülnek a netre, lexebb öröm a káröröm.
    Azt írják a mai hírekben, hogy eljárás foganatosítása alá lesznek majd vonva.
    Gondolom, ez kimerül majd annyiban, hogy az alezredes jól leb@$$2a a hadnagyot, hogy hüjegyerek, legyél már eszednél, legközelebb 2 7 laktanyafogság; oszt mindenki megy dógára.
    És hogy hogy jön ez ide? Végig láthatunk egy Volvert h-turul, tehát on topic!
    gegee 2020/12/09 01:03 (56202)
    www.automotor.hu/extra/az-elozes-amiert-borton-kellene-hogy-jarjon-nem-csak-jogsielvetel-video/

    Én tovább megyek, nem csak böri, hanem fejlövés...
    És úgy jön ide, hogy Volver kamionnal csinálták.
    inrock 2020/12/07 16:26 (56201)
    Halló Kollégák,

    ja, olvastam a reagálós leveleket. Katasztrófa.
    gegee 2020/12/07 00:35 (56200)
    Kösz a választ, akkor az a Totoja egy korrekt termék.Hány meg hány cikkben van, hogy minden egyes motor-reboot után újra ki kell nyomkodni ezeket a szarokat.Vezetéshátráltató rendszernek fogom eztán hívni.Mondjuk én megkeresném a tápvezetékét és kapcsolót forrasztanék rá, az q isten... (Gondolom, a vizsgán kell tudni demonstrálni a működőképességét, otána viszont megint off lenne a következőig.)
    Ja, és a Bönbikés cikknek van folytatása, az sem jobb semmivel.Atyám az égben, hogy ezért nem hullanak fejek sehol sem, botrány...
    inrock 2020/12/04 17:00 (56199)
    Halló Kollégák,

    épp az előbb olvastam én is. Én tuti nem adnék ilyenért pénzt, ha nekem lenne lehetőségem egy vadiúj autót összeállítani. Amúgy egyetértek, ez tesztelés, nem működő funkció.

    A Toyotában van valami sávelhagyásra figyelmeztető cucc, asszem ki van kapcsolva (egyszer kell átkapcsolni, szerencsére nem kell babrálni minden indításkor), soha nem jelzett, de nem is kell nekem.
    gegee 2020/12/04 12:49 (56198)
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/12/03/a_szalagkorlatba_vezette_magat_a_bmw/

    (Tegyük fel, hogy tényleg nem a sofőr aludt be a kikapcsolt rendszer mellett és sodródott le az útról.)

    Aranyos, nem?És hétszentség, hogy ez nem csak Bömbike-specifikum (már mint, hogy tesztelőnek használják a vásárlókat) hanem akár a Volver vagy bármelyik gyártó is megcsinálja lazán...Sose kéne ilyen szar megoldás, hogy az autó közlekedési jellegű döntéseket hozzon helyettem...WTF???
    Például mi van akkor, ha be van kapcsolva ez a rohadás sávfigyelő (mert mondjuk elfelejtettem kilőni induláskor), és haladás közben hirtelen kiugrik elém valami, valaki, esetleg utolérek egy balesetet a beláthatatlan kanyar mögött és mondjuk félre akarom kapni a kormányt, persze nyilván nem indexelve, mert kábé pont leszarom ijedtemben.Szóval ilyenkor a sávelhagyás-figyelő szépen visszakormányoz és el kell üssem az óvodáscsoportot, vagy bele kell rohanjak az égő roncsokba én is???
    Inrock, neked van ilyesmi az új vasban?Ha igen, mennyire rühelled?

    Visszatérve a cikkre, a tulajdonos képes volt egy újabb, szinte ugyanilyen Bönbikét rendelni..?Asztaqrva. :-ooo
    Mit lehet erre mondani?Ez a tökéletes vásárló a gyár számára... :DDDD Ja, és grat az anyagi helyzetéhez.
    A harmadik meg, hogy ennyitől gazdasági totalcaros egy 25 mihályba kerülő kocsi?Ne bökje már meg.Ezt káeurópában simán újjáépítik és haszonnal adják el...
    )))))

    És még az a videó is..."a vezetéstámogató rendszer használata nagyobb odafigyelést igényel és veszélyesebb, mint a mellőzése" Bróhaha!! Eskü, bazzegh, ugyanezt gondoltam én is, pedig még nem tartottam ott a cikkben.
    Ennél fogva röhej, hogy nem tiltják be az egész iparágat.Akkor engedélyeznék ilyet éles, közúti rendszerbe állítani, ha 99% felett van a működési pontosság, megbízhatóság.És nem csak Ausztriában esetleg, hanem Moldáviában, meg Mongóliában használva is.
    Olyan meg úgysem lesz sose.
    Szumma-szummárum, amíg egy ilyen rendszernek a működési leírásában egyetlen egy feltételes módban megfogalmazott szó is szerepel, illetve a legcsekélyebb formában is hárítja a gyártó a felelősséget, addig üzemképtelennek kell nyilvánítani.Hülye az, aki ezért pénzt ad.
    gegee 2020/12/04 11:16 (56197)
    Tessék, random guglimapsz utcakép északról, rögtön 3 öreg Volver és még sokan mások a 15-20 plusszos korosztályból:

    www.google.com/maps/@67.1363143,20.684301,3a,75y,174.35h,77.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXb7PbCflDkbfzBaePWEs_w!2e0!7i13312!8i6656

    (Az egész linket másold ki az 56-osig bezárólag...)

    Érdemes az egész utcán végixaladni, talán ha van 4-5 nagyobb értékű gép...Pedig nem egy lepusztult no-go zóna, vagy putritelep...Csak egyszerűen puritánok, amíg a régi működik, nem dobják el.(És milyen igazuk van.)
    Ezek az emberek nem fognak futva rohanni a szalonba új elektromos Volverért.
    gegee 2020/12/04 11:02 (56196)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2020/12/02/csak_villany-volvo_jon_2030-tol/
    Agyukra ment a hjortronpálinka...
    Az utolsó bekezdés a lényeg.Meg az a világ még q messze van, ahol a 15-18-20 milliós kocsi lesz a népautó...Messzi vidékeken még itt is 740-eket használnak simán jó páran.
    zika69 2020/12/03 18:33 (56195)
    Igen. A baloldalinál valóban van ez a beleér móka
    Nem veszélyes, de ez is érdekes, mert ez is csak egyszer így lett és nem a kezdetektől. Majd tavasszal szétszedem, mert idegesít. Mi a francot terveztek a Volvónál így el
    inrock 2020/12/02 16:38 (56194)
    Halló Kollégák,

    most már hivatalos. A Volvo drága autó:
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/12/02/markak_es_kategoriak_eltero_szervizkoltsege_cascoja/
    gegee 2020/12/01 12:01 (56193)
    Nem látok rá annyira, hogy pontos választ tudjak adni.Amikbe belefutok néha hogy jó pár autószerviz, családi vállalkozás-szerűen tart csapatot valamilyen szinten, és akkor, gondolom, a javítás ki van pipálva.Vagy másik irányból nézve ralis csapatok szerelnek külső járműveket is...Alkatrész van, lakatolni, festeni tudnak, ha van egy kis gempa, akkor hepaj van.És az is valószínű, hogy csak a "vastagabb" családok, műhelyek tudnak ebben részt venni.
    inrock 2020/11/30 17:51 (56192)
    Halló Kollégák,

    van aki bátran nyomja neki Valami háttéripar van rá, ha javítani kell?
    gegee 2020/11/30 11:34 (56191)
    Még mindig öregecskedő gépek, Amazon, Pv, 240, stb.
    Némelyik erősen kétütemű, nem is tudtam, hogy szerelték ilyenekkel is őket.


    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=rSmBMpU0-PY
    gegee 2020/11/20 22:08 (56190)
    Bróhaha, öregecskedő Volverek reklámjai, q jók!

    Némelyikkel csapatják is, rendesen.
    De jó volna még ilyeneket látni az utakon, de már nincs, semmenyi se, max veterános találkozókon.
    Nekünk, magyaroknak persze lófasse jutott ezekből a 70-80-as években.Örültünk, ha volt Trabcsák, Wartung, vagy Ezerkecske...


    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=UwOJS0sVzvk
    gegee 2020/11/20 01:56 (56189)
    Háztartási dömperke.Bár kétségtelen, hogy van benne hely, nekem is elég lenne, (elférek benne magam mögött, ez nagyon durván ritka dolog...) de rettenetes pénzpocsékolásnak gondolom.
    Az új, leendő kolégának is sok sikert, ha ilyet akar venni.
    Azt megerősítem, hogy már V70-ekből sincsen benzines, és ez még jó ideig így is lesz valszeg, köszönhetően a dízelbuzériának.
    Go to topOldal: 1...78910111213...570