Android App

Volvo hírek,
Fórum hozzászólások követése,
Hasznos információk,
Szerviz elérhetőségek,
Karitatív tevékenységekről információk

androidapp4

facebook

Volvo WiW póló rendelés

Volvo WiW emblémás, hímzett pólók rendelhetők női és férfi fazonban, S-XXL méretekben, sötétkék és világoskék színekben.

• Női fazon: 3.200,-Ft
  • Férfi fazon: 3.400,-Ft

Az ár tartalmazza a postaköltséget és az ÁFA-t is.

Volvo WiW - Pólórendelés

Darabszámot, méretet, fazon megjelölést (női/férfi), választott színt, teljes neved, elérhetőségeidet, postázási címed a gezaba@volvowiw.hu e-mail címre küldd!

Üdvözöllek, Vendég
    Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.    Elfelejtett jelszó
    Go to bottomOldal: 12345678...542
    Wildhorse 2017/06/27 14:06 (54387)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

haha, ja! Kérdi a srác tőlem, "ez S-es?". Én: "ööö, V-s". Gondoltam, hogy fogalma sincs mit kérdez, aztán kiböktem, hogy 40-es, hátha úgy tudja miről van szó. De addigra odaértél Te "csak állj a többihez, majd meglátod hol vannak".

Látod? nincs túlbonyolizálva
    Saci tesója volt amúgy
    Wildhorse 2017/06/27 13:43 (54386)
    gegee írta:
    www.automotor.hu/hirek/arra-keri-a-volvo-a-markakereskedoiket-ne-hagyjak-magukat-elgazolni/

Bzmg, ezt nem hiszem el, hogy vannak ekkora istenbarmai...

Jaja..... vannak rá próbabábuk, azokkal lehet játszani. Mi is játszottunk anno ilyennel .....persze ki is lyukadt, mert a bábu alsó karimájára rácsúszott azért az autó és a fekete műanyag megpuhult a napon - kilyukadt.
    Wildhorse 2017/06/27 13:39 (54385)
    Miért nem jó az amit a gyár ajánl?
    Értem, hogy drága, de az tuti jó hozzá
    Wildhorse 2017/06/27 13:37 (54384)
    Ha minden igaz ezt a videót keresed:
    hogimura 2017/06/26 16:41 (54383)
    Sziasztok!
    Volvo S80 D5 2005 a váltókarban lévő kis kapcsológomb eltörött,beszereztem azt gondoltam könnyen ki cserélem,de van benne egy rugó ,de mivel a gomb eltörött a rugó is elmozdult a helyéről.Valaki le tudná rajzolni a rugó helyzetét hogyan kell a gomba elhelyezni.
    Van egy elképzelésem,hogy a stift ami a gombot és a váltókart rögzíti egymáshoz arra kellene a rugót ügyese felrakni de nem sikerül.Automata váltó javító szett kapcsológömb
    csatolom a képet!
    Köszönöm a válaszokat.
    jocoka83 2017/06/26 15:46 (54382)
    Köszi, megpróbálom, ez is nagy segítség, a környékünkön nagyjából nincs egy értelmes ember aki hozzá tudna szólni a klímákhoz.

A hőmérsékleti jeladókat kizárnám, nem automata klímára van állítva, szóval az elvileg ilyenkor nem játszik, ha jól gondolom.
    Villon 2017/06/26 15:13 (54381)
    Szia,

Indítsd be az autót, majd kapcsold be a klímát. Az 1,6D nél azért van némi hely a motortérben, úgyhogy próbálj meg benyúlni és megfogni a vastagabbik (szívóoldali) csövet, ami jön ki a beltéri egységből (ELP) és közvetlen megy a klímakopresszorhoz. Ha ez alapjáraton is 1-2 perc után jéghideg és a kompresszorból kijövő előremenő (vékonyabb) cső pedig forró, akkor a kalorikus kör működik. Ebben az esetben nagy valószínűséggel a légterelőlapátok vannak rossz pozicióban. Vagyis a léptetőmotorok nem állnak jól és így a hideg levegőhöz meleg levegőt kever.
    Ennek okai lehetnek:
    - hibás belső vagy külső hőmérséklet jeledó,
    - kontakthibás poti,
    - a lapátok állásának jeladói,
    - etc.

Ha nem hideg a cső, akkor viszont a kalorikus részben van a gond.
    PL. nem szállít a kompresszorod, nem működik a kondenzátor (a vízhűtő előtti hűtőborda). Ez egyébként egy alapos magasnyoműsú mosással orvosolni lehet.

Remélem tudtam segíteni.
    Villon 2017/06/26 14:52 (54380)
    Sziasztok,

Van egy Volvo S80 II 2,4 D5 (185LE) autóm és most járok 182.000 Km-nél.
    Szeretném az olajat a váltóban (6 sebességes Geartronic TF-80SC) lecserélni. Már mindenféle fórumokon utánna olvastam, hogy mi lenne bele jó, de legtöbb helyen azt láttam, hogy a Mobil ATF 3309-es olaj jó bele.
    A volvo full szintetikus olajat tesz a váltóba ez viszont csak részszintetikus és az EXXON oldalán is az áll, hogy ez az 5 gangos váltókba ajánlott. Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata vagy tud valami hasznos infót, hogy milyen olajat lehet a váltóba tenni és hol érdemes azt megvenni, mert a Volvonál 4 l váltófolyadék bizony 25.000. Ft-ba kerül és ez csak a frissítéshez elég, a cserére nem.
    Ami még szóbajött az a Castrol ATF TQD III. Esetleg ez is jó lehet bele?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm,
    Szép napot,
    gegee 2017/06/23 23:51 (54379)
    jocoka83 2017/06/23 21:34 (54378)
    Sziasztok!

Kérdezni szeretnék, remélem Ti tudtok választ, vagy legalább egy támpontot amerre elindulhatok.
    Szeretett V50 1.6D-mel a következő problémával szembesültem így nyár elején. A klímát használva az nem akar igazán hideget fújni /frissen töltve, nyomáspróbázva, takarítva/. A kétzónás klíma jobb oldala melegebbet fúj, vagyis szinte langyos levegőt, míg a bal oldal hüvöset, bár nem annyira hideget, mint amennyire kellene a beállított hőfokhoz képest. A hőfok mindkét oldalt ugyanannyira állítva. /korábban észleltem minimális kontakt hibát, vagy legalábbis annak véltem, a hőfokszabályzó tekerőjén/

Ötlet esetleg?

Előre is köszönöm a segítséget.
    gegee 2017/06/22 00:30 (54377)
    gegee 2017/06/22 00:29 (54376)
    Valahogy sejtettem, hogy kinti magyar... de miért nem írogat, hogy ott, feléjük hogyan állnak a Volverek szénája/i...?
    Wildhorse 2017/06/21 09:47 (54375)
    gegee írta:
    Azt akartam még kérdezni, hogy ez bug vagy featúre?

valszeg egy kiba nagy bug..... remélem az indiai kollégák végre megoldják a fórummotor upgradet, mert egyelőre csak ez az egyetlen ok, hogy még nem friss az oldal.
    gepsys 2017/06/21 09:46 (54374)
    gegee írta:
    Na, ez volt az, fake?

Ló uraság, nem tudtam feltölteni a wiwes saját mappába, aszonta, hogy

CC PHOTO UPLOAD SECURITYI ERROR...

Oda évek óta nem lehet feltölteni

Ez egy kint élő, magyar srác autója
    gegee 2017/06/21 03:03 (54373)
    Azt akartam még kérdezni, hogy ez bug vagy featúre?
    gegee 2017/06/21 03:02 (54372)
    Na, ez volt az, fake?

Ló uraság, nem tudtam feltölteni a wiwes saját mappába, aszonta, hogy

CC PHOTO UPLOAD SECURITYI ERROR...
    gegee 2017/06/21 02:48 (54371)
    Wildhorse írta:
    Az első 4-5 típust és a veteránokat irányba raktam. Ezután a többieket egy nem-Volvós kolléga instruálta:"állj a tesód mellé"

Úgy tűnik megvolt a hordaszellem

Naaa, hát ez sirály. Fegyelmezettség rulez
    gegee 2017/06/21 02:46 (54370)
    gepsys írta:
    Szívesen!
    Jövőre rész vehetnél Te is
    Svédből senki, Boncz Dani rakta fel az autója régi rendszámát. Britet nem vágom
    Mindenki facen vereti, azért nem kommentel senki.

Jó volna biza, talán jövőre...
    Volt egy britt gép is, egy piros S60, nagyon szép volt...Lehet, az is fake volt?
    Nekem nincs péniszkönyv-regem, mert ide nem ér el a szolgáltatás, gyenge a jel, messze lakunk a bekötőúttól is...
    gegee 2017/06/21 02:43 (54369)
    inrock 2017/06/20 19:38 (54368)
    Halló Kollégák,

haha, ja! Kérdi a srác tőlem, "ez S-es?". Én: "ööö, V-s". Gondoltam, hogy fogalma sincs mit kérdez, aztán kiböktem, hogy 40-es, hátha úgy tudja miről van szó. De addigra odaértél Te "csak állj a többihez, majd meglátod hol vannak".
    Wildhorse 2017/06/20 15:50 (54367)
    Wildhorse írta:
    Az első 4-5 típust és a veteránokat irányba raktam. Ezután a többieket egy nem-Volvós kolléga instruálta:"állj a tesód mellé"

horda csorda
    Wildhorse 2017/06/20 15:49 (54366)

gepsys 2017/06/20 15:00 (54365)
    Szívesen!
    Jövőre rész vehetnél Te is
    Svédből senki, Boncz Dani rakta fel az autója régi rendszámát. Britet nem vágom
    Mindenki facen vereti, azért nem kommentel senki.
    gegee 2017/06/20 14:11 (54364)
    Wildhorse írta:
    gepsys írta:

Így utólag visszanézve a képeket nagyon pedáns volt a parkolás mindenki részéről. Szépen beállítak típus szerint .....

Miért, ez tök spontán volt?Nem volt irányítás?
    gegee 2017/06/20 14:10 (54363)
    Kösz Gépsys, lejöttek a képek, megsasoltam.
    Ki volt ott svédből?
    Ki volt ott brittből?
    Ezek az emberek miért nem kommentelnek?

Továbbra is q szépek a britt versenykocsi-zöld gépek, csodás volt a két S70.
    Most csak ennyit tudok mondani...
    gegee 2017/06/19 19:13 (54362)
    Egy szokatlanul értelmes cikk az origóról, már, ha lehet ilyet mondani:

www.origo.hu/auto/20170516-miert-nem-tartosak-a-mai-autok.html

Említik benne az autólízinget is.Van esetleg itt valaki, aki expert mondjuk a privát autólízingben?
    Mondjuk csak a példa kedvéért, legyen egy Ford Fóka, ötmilliós új áron, a lízingdíj meg mondjuk 80-100e forint havonta.Cserében vállalom, hogy nem kerül a tulajdonomba, és fizetem 3 évig.Ha én beleugrok egy ilyenbe, akkor ebben a lízingdíjban benne van minden, de télleg minden a kötelező biztosítástól az olajcserén át a baleseti adóig?Jól értelmezem?
    Vagy itt is vannak jellemzően apró betűs részek, ahol taglalják, hogy ez se, meg az se, meg amaz se...?Milyen buktatók lehetnek?
    Ha ellopják, akkor semmi gond (nekem a lízingbevevőnek) mert kapom a másikat, a lízingcéget meg kártalanítja a biztosító?Ha saját hibás balesetem lesz, mondjuk egy koccanás (mondjuk lökhárítócsere, kis kalapálás, fényezés, 150 ezerért), akkor csak begurulok a szervizbe, megcsinálják mindenféle plusz pénz nélkül és kész?Mert hogy ezeket én mind kurva keményen elvárnám de vastagon, ha kifizetek három év alatt mondjuk háromfelet tulajdonjog nélkül...Tud valaki okosat ebben?
    Wildhorse 2017/06/19 15:49 (54361)
    gepsys írta:

Így utólag visszanézve a képeket nagyon pedáns volt a parkolás mindenki részéről. Szépen beállítak típus szerint .....
    Wildhorse 2017/06/19 15:47 (54360)
    Simon Andrej írta:
    Tengermély tiszteletem!

Valaki az OVT-n mondta nekem ,hogy fel vette azt a gyorsulást amikor 2db 760 gyorsult.
    Esetleg ha rám írna és elküldené nekem azt nagyon meg köszönném.
    Minden jókat!

tű a szénakazalban
    Wildhorse 2017/06/19 15:39 (54359)
    Valami turpisság tuti van a kocsival. Gondolom nem ok nélkül nem raktak rá vizsgát.
    Ott elég szigorú ha jól tudom.
    Wildhorse 2017/06/19 15:38 (54358)
    peye írta:
    Ja igen, és kellene rendszámtábla tartó, vagy csak keret mert az az emberi hulladék-selejt, felrakta a sajátját
    Körbe szig.szalagoztam...úgy néz ki mint egy halottaskocsi előlről...

Remélem ma meglesz a válasz
    gegee 2017/06/18 02:50 (54357)
    Jó, százból talán nem, de kétszázból már lehet.
    Még az is lehet, hogy vizsgán is átmegy, csak a tulaj nem akarta befizetni az éves adót...
    gegee 2017/06/18 02:42 (54356)
    Hehh, elképesztő, ezt már nem hiszem el, még hogy tizenötezer...

www.blocket.se/stockholm/Volvo___v70_73816704.htm?ca=11&w=1

(Se kutyám, se macskám, tök vadidegen az egész...)

Ennyiért itt új bicikliket árulnak, meg használt robogókat.
    400e km, nincs rajta vizsga de azt írja működik, motor és váltó okés.Vannak kisebb sérülések a kasznin, hát na, zágson.De bzmg 200e forint...

2002-es, benzin 140 ló, nem kell valakinek akár alkatrésznek?
    Egy P-rendszámmal, vagy tréleren egy százas még, és otthon van.
    Ha pont ilyen színű lenne a mienk, meg lenne helyem hová rakni, már szaladnék is érte.
    Döbbenet, hogy lassan már ingyen adják ezeket...
    Kiss Zsolt 2017/06/17 16:59 (54355)
    Sziasztok!
    Kérnék egy kis segítséget! Új vagyok itt. Van egy 2002-es V70-m D5-ös motorral.
    Megelégedéssel használom már 12 éve. El jött az ideje egy alaposabb rekonstrukciónak. Kérem ajánljatok, ha lehet Békés megye közelében egy hozzáértő mestert aki megbízható és érti a dolgát!
    Köszönöm előre is a segítséget!
    gegee 2017/06/17 10:27 (54354)
    gepsys írta:

Véleményem szerint, azért nincs sok kocka itthon, mert nem raktak a 8/9-es, S/V70 szériákba kis motort, a nagy motortól, meg a magyar ember fél... Ha lenne 1.6-os 850 vagy 940, szerintem 3-4x több járkálna az utakon, mert olcsók és megbízható autók. Viszont, pont ezért van rengeteg 40-es szériás, mert abból volt 1.6-1.8, meg 1.9 dízel. Azokból is ritka a 2.0, 2.0T, vagy a T4. Egyszerűen a magyar mentalitás, felfogás miatt.
    Nálatok kint, ezek már öreg, ótvar autók. Max. 1-2 fanatikusnak van, gondolom. Kicsit más szinten élnek az emberek ott, mint itthon.
    Szerintem...

Igen, ez mondjuk simán lehet.A rohadék otthoni lehúzás minden körének a köbcenti az alapja.Vagy legalább is az volt még mikor otthon éltünk: az átírás, a biztosítás, az adó, meg még ki tudja.Nem csoda, ha mindenki kis motoros autót keres.
    Nem tudom, volt-e azóta változás.
    Itt kint egy kis autó és egy nagy autó között éves adóban mondjuk egy-két napi munkabér a különbsége, vagyis elenyésző.A biztosítás az elég egyedi-egyéni, ki hol lakik, hány éves, milyen kocsit hajt, tudtommal ez otthon is így van, ezzel nincs is bajom.Átírás meg egyszerűen nincs, illetve nincs neki díja.Be kell küldeni a régi forgalmi egy részét postán és jön az új tulaj nevére, címére az új forgalmi oszt jónapot.Otthon is ezt kéne, ha lenne egy csöpp eszük, nem kéne üfsz-irodákat fenntartani, elég volna fele annyi ügyintéző, stb, a hejha(tóság) költsége a töredékére csökkenhetne.
    Szerintem még úgy is örülne az egyszeri magyar honpolgár, ha az illeték megmaradna, de nem kéne időpontot foglalni, szabadságot kivenni, sorba állni, stb....De persze ezzel nem legitimálom a magyar rendszert, sőt, halál az egész igazságtalan népnyomorító lehúzásra.

Idekint meg hogy én nem nagyon látok koczkákat, annak is betudható, hogy ez az ország leggazdagabb része, mármint a főváros és vidéke áfész; ahogy nagyjából minden más országban is.
    A harmadik ok meg, hogy már az S/V70-ek ára is kezd erősen leesni.Nem hazudok, ilyet mint a miénk (2003-as V70 benzines alapmotor) már lehet kapni 15-20000 koronáért, ami mondjuk 1500-2000 ojró. Ami egy alsó-középszar havi fizetés nettóban.Mármint EGY havi...És ezen kocsik fotói a hirdetésben nem egy lepukkant, leélt gépet ábrázolnak, nincs láthatóan körbetörve, meg a belseje szétszakadva, csak van bennük mondjuk 300-400 ezer km.
    Akkor meg minek venne egy nem autóbuzi család régebbit, mikor már/még egy ilyen, relatíve modern kocsit is meg tud venni, azzal együtt is hogy egy kicsit rendbe kell tenni esetleg.Szóval sok oldala van ennek az érmének...
    Ami régi Volvert mégis látni, azok egy része gyönyörű, valszeg erősen fantaszta/autóbuzi tulajjal; a maradék meg simán járós autó, amit jó eséllyel azért nem dobnak ki, mert még mindig működik...
    De kifejezetten bontószökevény nem szokott lenni köztük, pl. ötféle színű, rozsdás karosszériával, repedt üvegekkel, füstölő kipuffal, szövetig járt gumikkal.Szerencsére ilyen nincs.Lehet, az évenkénti vizsga is szerepet játszik ebben.
    Persze azért itt is vannak érdekes emberek, relatíve jó környéken lévő házak kertjében rozsdás kocsikat felhalmozó elvarázsolt figurák.Majd rakok is fel képeket.
    De ezek a gépek már nem járnak ki az utcára.
    inrock 2017/06/17 10:08 (54353)
    Halló Kollégák,

az illető inkább rakja fel a jutyúbra, mindenki örömére

(Én is csináltam néhány videót, de a fényképező 640*480-as felbontását, és minőségét nem szívesen tenném közszemlére)
    gegee 2017/06/17 09:15 (54352)
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/06/16/attores_az_autok_oratekerese_elleni_harcban/

Éljen éljen, minden egyes árnyalatnyi fehéredésnek csak örülni szabad, az ótvar magyar használtató-piacot illetően.
    Simon Andrej 2017/06/16 11:04 (54351)
    Tengermély tiszteletem!

Valaki az OVT-n mondta nekem ,hogy fel vette azt a gyorsulást amikor 2db 760 gyorsult.
    Esetleg ha rám írna és elküldené nekem azt nagyon meg köszönném.
    Minden jókat!
    peye 2017/06/15 19:59 (54350)
    Lehet, hogy Pacinak is lesz még otthon, szinte szomszédok vagyunk...
    peye 2017/06/15 19:58 (54349)
    Köszi, valahogy megkeresem az öreget...
    inrock 2017/06/15 19:39 (54348)
    Gézabá'. Épp az OVT-re is csinált egy raklapnyit.
    inrock 2017/06/15 19:39 (54347)
    Halló Kollégák,

szerintem ez tipikusan olyan hiba, amit nem lehet távolról gyógyítani. Márcsak azért sem, mert az eltárolt hibakód a megoldás kulcsa. Ehhez bizony Volvót jól ismerő szakember kell.
    peye 2017/06/15 08:19 (54346)
    Ja igen, és kellene rendszámtábla tartó, vagy csak keret mert az az emberi hulladék-selejt, felrakta a sajátját
    Körbe szig.szalagoztam...úgy néz ki mint egy halottaskocsi előlről...
    peye 2017/06/15 08:04 (54345)
    Köszi...
    kaga 2017/06/14 21:57 (54344)
    Sziasztok!
    Most regisztráltam. V50 1.6 D került hozzám nemrégen. A segítségeteket szeretném kérni.
    Probléma: "minder motorvermogen"- kevesebb teljesítmény. Ezt az üzenet jelenik meg a kijelzőn. A fordulat nem megy 2000 fölé, és néha leáll a motor is. A leállás után fél perccel újra be lehet indítani.
    Találkozott már valaki ilyen problémával? Esetleg tudja valaki a hiba okát?
    Előre is köszönöm!
    inrock 2017/06/14 20:11 (54343)
    Halló Kollégák,

üdv újra a fedélzeten
    Hát szomorú hír
    peye 2017/06/14 14:20 (54342)
    Sziasztok...rég jártam itt.
    Csak jelzem, hogy csatlakoztam-nem önszántamból-, a hülyének nézettek, az átvertek, megkárosítottak csapatához, akinek összebarmolták az autóját...mindezt kb. 2 hetes "munka" elvégzés helyett 2,5 hónap alatt tudták összehozni.
    inrock 2017/06/13 18:14 (54341)
    Alapvetően nem nyomja agyon a meló, beszéltem vele... szerintem ő inkább a facsén aktív.
    inrock 2017/06/13 18:11 (54340)
    Fúúú, ezt a képet jól elkaptad

(Értsd: nem látszik az autómon az orbitális kosz A gépi mosó, ahova szoktam vinni, felújítás miatt zárva volt. Na akkor elkezdtem aggódni. Átmentem a teszkóhoz tankolni, látom van ott kézi, magasnyomású mosó. Hát, nem volt elég apróm, hogy végignyomjam mind a 4 programot:) )
    gepsys 2017/06/13 13:47 (54339)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

hát ja, olyan mindenféle
    Bár úgy veszem észre, hogy évről évre kevesebb a kocka, és több az S/V. Vagy csak manapság több fiatal jár, mint az IKEA-beli időkben, akiknek nyilván már nem kockájuk van? Hmmm.
    Mindenesetre volt ott 3 igen jó állapotú 960-as.
    Gézabának is frankó belsejű autója van.

És az Ivanics kihozott egy vadiúj XC90-et, és V40-et.

Véleményem szerint, azért nincs sok kocka itthon, mert nem raktak a 8/9-es, S/V70 szériákba kis motort, a nagy motortól, meg a magyar ember fél... Ha lenne 1.6-os 850 vagy 940, szerintem 3-4x több járkálna az utakon, mert olcsók és megbízható autók. Viszont, pont ezért van rengeteg 40-es szériás, mert abból volt 1.6-1.8, meg 1.9 dízel. Azokból is ritka a 2.0, 2.0T, vagy a T4. Egyszerűen a magyar mentalitás, felfogás miatt.
    Nálatok kint, ezek már öreg, ótvar autók. Max. 1-2 fanatikusnak van, gondolom. Kicsit más szinten élnek az emberek ott, mint itthon.
    Szerintem...

gegee írta:

Gépsysnek is kösz a képeket.

Nagyon szívesen!
    gepsys 2017/06/13 13:26 (54338)
    Válaszoltam is!
    gegee 2017/06/13 12:07 (54337)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

hát ja, olyan mindenféle
    Bár úgy veszem észre, hogy évről évre kevesebb a kocka, és több az S/V. Vagy csak manapság több fiatal jár, mint az IKEA-beli időkben, akiknek nyilván már nem kockájuk van? Hmmm.

Hmm, gondolom egyre jobban esnek ki az utcaképből is, meg a köztudatból is a koczkák.Kár értük.Itt felénk is egyre kevesebb van, talán ha havonta látok párat.
    Géza bával mi van, tele van melóval, hogy nem ír már évek óta ide?

Gépsysnek is kösz a képeket.
    gegee 2017/06/13 11:56 (54336)
    Hejjhó.
    Irtam privátot.
    Köszönöm előre is.
    gegee 2017/06/13 11:51 (54335)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2017/06/11/a_skodasoknal_nincs_boldogabb/

Bent a Volver még a tízben.
    De kik azok a britek?
    snakepeti 2017/06/13 00:38 (54334)
    Ide jövôre èn is megyek!
    snakepeti 2017/06/13 00:37 (54333)
    inrock írta:
    Tyűű, ez de jó kép

Köszi
    gepsys 2017/06/12 21:35 (54332)
    Remélem, nem probléma, hogy feltettem ide a képeket.
    Albumba sajnos nem tudom.

Saját képeim egyébként.
    gepsys 2017/06/12 21:34 (54331)
    gepsys 2017/06/12 21:33 (54330)
    gepsys 2017/06/12 21:33 (54329)
    gepsys 2017/06/12 21:32 (54328)
    gepsys 2017/06/12 21:32 (54327)
    gepsys 2017/06/12 21:31 (54326)
    gepsys 2017/06/12 21:31 (54325)
    gepsys 2017/06/12 21:30 (54324)
    gepsys 2017/06/12 21:30 (54323)
    gepsys 2017/06/12 21:30 (54322)
    gepsys 2017/06/12 21:29 (54321)
    gepsys 2017/06/12 21:29 (54320)
    gepsys 2017/06/12 21:28 (54319)
    gepsys 2017/06/12 21:27 (54318)
    gepsys 2017/06/12 21:27 (54317)
    gepsys 2017/06/12 21:26 (54316)
    inrock 2017/06/12 19:39 (54315)
    Tyűű, ez de jó kép
    inrock 2017/06/12 19:31 (54314)
    Halló Kollégák,

hát ja, olyan mindenféle

snakepeti 2017/06/12 17:38 (54313)

Kb 400 km-et mentünk, átlagban 10,2-es fogyasztàssal, friss mûszakival. Èlvezetes volt nagyon.
    snakepeti 2017/06/12 17:33 (54312)

Üdv Urak, a hètvègèn nálunk is túra volt.
    gepsys 2017/06/12 14:55 (54311)
    gegee!

Van 260db képem, ha érdekel, adj egy mail címet és elküldöm a letöltő linkjét. Kb. 3 giga.
    gegee 2017/06/12 04:17 (54310)
    Nyomjatok fel képeket a taliról.
    Megint olyan mindeféle típusok vegyes heppeningje volt?
    gegee 2017/06/12 04:15 (54309)
    inrock írta:
    Ja, eljutottam a "feltételes mód" megértéséhez
    Na, akkor nem lesz egyhamar V70R-ed.

Na jó, akkor csak átment...
    gegee 2017/06/12 04:14 (54308)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

de a V70R nem hátul hajt
    Hanem elöl. És a haldex rendszerén keresztül adagolja hátra a nyútonmétereket, ha elöl besokall.

Azért fogalmaztam úgy, hogy HA hátul kaparna...
    gegee 2017/06/12 04:13 (54307)
    kalapka 2017/06/11 21:20 (54306)
    Sziasztok,

Köszönet a színvonalas találkozóért!
    Jó programok, jó hangulat!

Jövőre veletek, újra!
    FM2000 2017/06/10 19:41 (54305)
    FM kolléga, gyorsulás eredménye = 0

sajnos csak ma délelőtt jutott eszembe h ma OVT van.
    reggel még az eredeti gyújtótrafóim is megújultak,
    kiscsaládom a domonyvölgyi lubickolást választotta.
    hazafele azért sikerült leszakítani az első lököst a sissykastély előtt, parkolóba orral álltam be és magas volt a szegély. hazaértünk, rendbe szedtem, most öröm meg bódottá.

inrock írta:
    Halló Kollégák,

köszönjük az OVT szervezést

FM kolléga, gyorsulás eredménye
    inrock 2017/06/10 18:08 (54304)
    Halló Kollégák,

köszönjük az OVT szervezést

FM kolléga, gyorsulás eredménye
    inrock 2017/06/08 19:47 (54303)
    Ja, eljutottam a "feltételes mód" megértéséhez
    Na, akkor nem lesz egyhamar V70R-ed.
    inrock 2017/06/08 19:46 (54302)
    Halló Kollégák,

de a V70R nem hátul hajt
    Hanem elöl. És a haldex rendszerén keresztül adagolja hátra a nyútonmétereket, ha elöl besokall.
    gegee 2017/06/08 04:37 (54301)
    FM2000 írta:
    S60R

Gps 140-es temponal 8.5-9 kozott ker, orszaguton siman elvan 7 literbol, csak kerulni kell a trepnis gyorsitast.

Te, hát ez kurvajó, a mi alap-fűnyírómotorosunk is kb így eszik, talán picit kevesebbet, de nem jelentősen...
    Ha meg elgurul a gyógyszer, az nyilván zabálósabb...
    Ha hátul kaparna, és épp kocsit keresnék, erősen elgondolkodnék egy V70R-en...

Tegyél rá egy 1.6 DRIVe feliratot, poénból/rejtőzködésnek...
    gegee 2017/06/08 04:27 (54300)
    Trickee írta:
    Sziasztok!

Hasznos, építő jellegű tanácsot szeretnék kérni bárkitől aki kellőképpen, érdemben tud segíteni.
    Régóta szeretnék egy szép családi Volvót magamnak és úgy tűnik elérkezett az idő. Úgy fest a dolog, hogy egy V40-esre lesz elég a keretem. Nincs tapasztalatom ezzel az autoval kapcsolatban. Édesapamnak van egy V70-ese 2.4D és azt imadtam akárhányszor beleültem és vezettem és ez az oka, hogy beleszerettem a márkába. A kérdésem/kérdéseim pedig ezek lennének:

-milyen motorral? 1.6, 1.8, 1.9T, 2.0T (mindenfelekeppen benzinest szeretnek)
    Nem versenyautot szeretnék de félek, hogy az 1.6os tul lomha lesz, viszont attol is félek, hogy a turbós motorra a gatyám rá fog menni. Elég sokat járok autoval. Évi 30-40 ezer km. Sok vidéki út, de a városban is gyakran kell ide-oda szaladgálnom.

-mire kell odafigyelni vásárlásnál?
    Mint mondtam, nem igazán értek hozzá, plusz jómagam nem vagyok a legnagyobb autószerelő mágus. Ezt azt megcsinálgatok, kicserélek, de komolyabb dolgokhoz bevallom nem értek.

-érdemes e vennem egy 14-18 éves Volvót, tudjátok e javasolni, nem fogom e megbánni?!
    Van két kislányom akiket biztonságba es kényelemben szeretnék tudni. Valamint gyakran járok vidékre és én is szeretnék egy kis kényelmet és nyugalmat magamnak. Tehát az a kérdés, hogy a V40től ezt megkaphatom e ha találok jót?!

Elnézést a hosszú bejegyzésért, de nagyon jól jönne a segítség ezért hálás vagyok/leszek bárkinek aki kisegít akár itt akár privát üzenetben! Előre is köszönöm!

Üdv, Ádám!

Hejhalla.
    Ami a legfontosabb, hogy mindenképpen nézesd át megbízható helyen, vásárlás előtt.
    Ez belekerül valamennyi pénzbe, de nagy szopórollerektől kímélheti meg magát az ember.
    A másik, hogy ha nem az ársáv legaljáról vásárolsz, az hosszabb távon visszajöhet előnyként.Nekünk a 6.-13. évek közötti tapasztalat egyértelműen pozitív, inkább úgy mondom, kiváló; igaz, ez nem jelenti, hogy 14-18 közt is az lesz, de azért mindenképpen mutat valamit
    Ha megeléxel szívómotorossal is, akkor még az esetleges turbóproblémákat is megspórolod.
    Ha tudsz, külföldiában is nézz körül, megérheti, ha nem is pénzben, de állapotban, piaci választék nagyságában jó eséllyel.
    Gyere te is vissza fotóval, ha megvetted!
    kimreg 2017/06/07 21:58 (54299)
    Sziasztok,

keresek valakit, aki lecserélte a gyári két dines rádiót valami komolyabbra. USB-s, bluetooth-os megoldás érdekelne.

Az autó: V50 2005 Basic audió rendszerrel

Köszi!
    kimreg 2017/06/07 21:54 (54298)
    Sziasztok,
    Lenne egy Volvo V50 2.0d 2005 autó ami hátramenetbe kapcsolaskor csipog egyet. Ez a tolatóradar egység lenne? Nincs benne hátul szenzor. Valaki tudna segíteni hogy honnan tudhatom meg tényleg van e benne előkészítés vagy hogy korábban volt benne.
    Szeretnék hozzá kabelkorbacsot és szenzort is venni ha úgy lenne működőképes radar..

Köszi!
    Kirby 2017/06/07 21:43 (54297)
    Szomszéd utcában lakik egy V70, ugyanúgy I-es karosszériás, mint az enyém.
    A rendszáma IEN....., ha valaki magára ismerne vagy ismeri, írjon rám, tele van volvowiw-es találkozós matricákkal:)
    Trickee 2017/06/07 10:22 (54296)
    Köszönöm szépen!
    FM2000 2017/06/05 20:41 (54295)
    S60R

sikerult lenyomni vele szlovakiat, most nem finomkodtam vele, 8.1 lett az atlag, fontos tapasztalat, hogy padogazas gyorsitas eseten a lovakat etetni kell:-) 80-160 padlo = kb 1l byebye. Gps 140-es temponal 8.5-9 kozott ker, orszaguton siman elvan 7 literbol, csak kerulni kell a trepnis gyorsitast. Elmentem tesztelni itt a kornyeken, 15km 7liter benzin bye...
    FM2000 2017/06/05 20:29 (54294)
    En 5 hengeres diesellel nyomtam, es ilyenre akartam valtani, csak lemradtam a tutirol. 2.4 benzin = inyenc vagy, udv a klubban. Sosem fogod banni ha ilyenre nyergelsz at, max a benzin ktg fog fajni, de labfuggo mit hozol ki belole. Markaszervizben sok penzt el lehet kolteni egy ilyen gep karbantartasara, csak ezt sosem fogod tudni ervenyesiteni a vetelarban. Ha magad szerzed be az alkatreszt, sokat sporolhatsz, nem fog sokkal tobbe kerulni, mintha egy 1.6 asztrat tartanal. Olajat cserelj 10e km.kent. es kimegy a vilagbol. Nyilvan sok mulik azon hogy hasznalta az eddigi gazdaja. Faceliftes modellt vegyel, ha van ra lehetoseg. Azon kikuszoboltek tobb problemat is.

Sping07 írta:
    Sziasztok!

Szeretném lecserélni jelenlegi autómat egy volvo v50 2.4 benzines típusra. Évente átlagban 15.000 és 20.000 km utazom, és ezt 80%-ban pályán, a maradék 20% pedig városban. Zömében 8-12 éves típusokat néztem.
    Megköszönném, ha írnátok egy-két tanácsot, hogy mire figyeljek oda? Típushibák? Fenntartása? Ezeken kívül minden egyéb más tanácsot szívesen fogadok.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!
    inrock 2017/06/05 18:24 (54293)
    Halló Kollégák,

ajánlott a V40, 2001-es modellévtől, 1.8, vagy 2.0 benzinessel (de nem az 1.8 Mitsu GDI-vel, hanem a Volvoval). Turbótól nem tudom kell-e félni, nekem nem volt még olyanom, de nem szokott panasz lenni rá. A T4 (1.9T) nem ajánlott.

Ami várható ennyi évesen: elfáradnak a hátsó rugók, ha telepakolod a csomagtartót, akkor látszik, hogy dúrván leül a hátulja -> csere újra -> sokáig jó.
    Motor környékéről ütemes "harkály kopogás" hallatszik -> egy VVT alkatrészt kell kicserélni, ez annyira talán nem olcsó (nem tudom pontosan, vadi újra érdemes csak cserélni), 2001 előttiekben nincs ilyen (illetve azokban pollenszűrő sincs).
    A gyári szervizrendszer nem említi, de hasznos 4-5 évente kormányszervó-olajat, hűtővizet, váltóolajat cserélni. Szerintem vételkor ezt meg is ejtheted.
    Ne vedd meg a legelsőt, amibe belebotlasz.
    Trickee 2017/06/05 11:58 (54292)
    Sziasztok!

Hasznos, építő jellegű tanácsot szeretnék kérni bárkitől aki kellőképpen, érdemben tud segíteni.
    Régóta szeretnék egy szép családi Volvót magamnak és úgy tűnik elérkezett az idő. Úgy fest a dolog, hogy egy V40-esre lesz elég a keretem. Nincs tapasztalatom ezzel az autoval kapcsolatban. Édesapamnak van egy V70-ese 2.4D és azt imadtam akárhányszor beleültem és vezettem és ez az oka, hogy beleszerettem a márkába. A kérdésem/kérdéseim pedig ezek lennének:

-milyen motorral? 1.6, 1.8, 1.9T, 2.0T (mindenfelekeppen benzinest szeretnek)
    Nem versenyautot szeretnék de félek, hogy az 1.6os tul lomha lesz, viszont attol is félek, hogy a turbós motorra a gatyám rá fog menni. Elég sokat járok autoval. Évi 30-40 ezer km. Sok vidéki út, de a városban is gyakran kell ide-oda szaladgálnom.

-mire kell odafigyelni vásárlásnál?
    Mint mondtam, nem igazán értek hozzá, plusz jómagam nem vagyok a legnagyobb autószerelő mágus. Ezt azt megcsinálgatok, kicserélek, de komolyabb dolgokhoz bevallom nem értek.

-érdemes e vennem egy 14-18 éves Volvót, tudjátok e javasolni, nem fogom e megbánni?!
    Van két kislányom akiket biztonságba es kényelemben szeretnék tudni. Valamint gyakran járok vidékre és én is szeretnék egy kis kényelmet és nyugalmat magamnak. Tehát az a kérdés, hogy a V40től ezt megkaphatom e ha találok jót?!

Elnézést a hosszú bejegyzésért, de nagyon jól jönne a segítség ezért hálás vagyok/leszek bárkinek aki kisegít akár itt akár privát üzenetben! Előre is köszönöm!

Üdv, Ádám!
    snakepeti 2017/06/04 21:40 (54291)
    A hátsó sárvédô sarkát a kerèknél, a küszöb elejét, meg van pár apróság a tankajtónál, az antenna körül, meg az ajtók alján. De nem vèszes ahhoz képest hogy osztrák autó.
    inrock 2017/06/04 21:34 (54290)
    Mit kellett lakatolni?
    snakepeti 2017/06/04 21:19 (54289)
    snakepeti 2017/06/04 21:19 (54288)
    Go to topOldal: 12345678...542